Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Specjalne Defekty Thordendala po raz drugi

W tym roku miał się ukazać nowy album Meshuggah, ale póki co ani widu, ani słychu na ten temat. Zamiast tego jest DVD "Alive", który ma tymczasowo zaspokoić oczekiwania fanów. To jednak jest nic w porównaniu z tym, co właśnie obiegło świat. Po 13 latach od wydania przegenialnego albumu "Sol Niger Within" gitarzysta Meshuggah - Fredrik Thordendal zdecydował się rozpocząć pracę nad drugim albumem, który także ma być opatrzony etykietą Fredrik Thordendal's Special Defects.
Wiadomo także, że muzyk zaprosił do współpracy Dirka Verbeurena - perkusistę takich formacji jak Scarve, Aborted, Warrel Dane, Yyrkoon i Soilwork. Verbeuren nie pozostał dłużny na zaproszenie i skomentował całą sytuację: "Moje marzenie się spełniło! Fredrik wspierał mnie od początku mojej kariery na wszystkie możliwe sposoby i bardzo cenię go jako muzyka i kompozytora. To było wielkim zaszczytem dla Scarve, gdy Meshuggah zaprosiło nas jako support na trasę koncertową - od tego momentu cały  czas byliśmy w kontakcie. Kiedy Fredrik zaprosił mnie do prac nad drugim krążkiem Special Decects nie mogłem po prostu uwierzyć! Teraz, gdy ukończyliśmy już prace nad albumem Soilwork bardzo się podekscytowałem, że będę mógł improwizować bardziej niż kiedykolwiek."

Bardzo prawdopodobne, że płyta ukaże się jeszcze w tym roku. Czy będzie ona równie odkrywcza jak kultowy krążek z 1997 roku? Czy również będzie eksplorowała najbardziej niepokojące zakamarki ludzkiej psychiki? Czy będzie muzyczną podróżą przez jazz, metal, ambient i industrial? Na to pytanie jeszcze odpowiedzi nie znamy. Pewne jest jednak, że tego wydawnictwa nie będzie można przegapić.

Oficjalna strona internetowa: www.meshuggah.net
MySpace: www.myspace.com/meshuggah
Komentarze
Harlequin : menadżer nie, ale zachęcam do zwrócenia uwagi na tę pozycję, bo...
oki : czy autor artykułu jest "menedżerem"? bo reklama godna Mystic Art:)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły