Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Soulfly ponownie w Polsce

Po dwóch udanych występach w Polsce w czerwcu tego roku charyzmatyczny Max Cavalera powraca do nas ze swoją formacją Soulfly. Ponownie wystąpią oni na dwóch koncertach, 2 listopada w poznańskim Eskulapie oraz dzień później w stołecznej Stodole. Bilety trafią do sprzedaży wkrótce. W maju 2010 roku ukazał się najnowszy album Soulfly zatytułowany "Omen". Formacja będzie promować go podczas polskich występów. Koncerty organizuje Agencja Go Ahead przy współpracy z PW Events.
Zespół Soulfly powstał w 1997 roku z inicjatywy gitarzysty Maxa Cavalery, który rok wcześniej opuścił grupę Sepultura. Cavalera do współpracy zaprosił perkusistę Roya Mayorga, który występował poprzednio w Horn i Nausea, gitarzystę Jacksona Bandeira członka Chico Science oraz basistę Marcelo Diasa. W międzyczasie Cavalera gościł w studiu nagraniowym podczas sesji nagraniowej zespołu Deftones, który zaprosił muzyka do zaśpiewania w utworze "Headup". Znajdujące się w tekście słowa "soulfly" posłużyło jako nazwa zespołu.

Wkrótce potem zespół podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Roadrunner Records. W maja 1998 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo zatytułowane "Soulfly". Płyta została zrealizowana udziałem licznych gości. W otwierającym płytę utworze "Eye For An Eye" zaśpiewał wokalista Fear Factory Burton C. Bell, z kolei w utworze "Bleed" wystąpił lider Limp Bizkit Fred Durst. W Stanach Zjednoczonych debiut dotarł do 79. miejsca listy Billboard 200.

29 lipca 2008 roku ukazał się szósty album Soulfly zatytułowany "Conquer". Gościnnie na płycie wystąpił członek Morbid Angel David Vincent, który zaśpiewał w utworze "Blood Fire War Hate". Specjalna edycja wydawnictwa zawierała dodatkową płytę DVD z zapisem koncertu z 13 lipca 2005 roku w warszawskim klubie Stodoła. W Stanach Zjednoczonych płyta dotarła do 66. miejsca listy Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 8400 egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery. W czerwcu tego roku grupa wypuściła swój najnowszy krążek "Omen" i obecnie skupia się na jego promocji.

Więcej informacji o zespole:
Oficjalna strona: www.soulfly.com
Profil MySpace: www.myspace.com/soulfly
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły