Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Snake Skin

Snake Skin - solowy projekt, który stworzył Tilo Wolff, szwajcarski muzyk, wokalista i kompozytor jako poboczny projekt zespołu Lacrimosa. W Snake Skin Tilo Wolff wciela się także bezpośrednio w rolę producenta i zajmuje się aranżacją.
Projekt jest zupełnie różny od Lacrimosy, który to zespół podaje się jako sztandarowy zespół gotycki, wywodzący się z tzw. rocka gotyckiego. Snake Skin to przede wszystkim zabawa z elektroniką, instrumentami elektronicznymi i przesterowanymi wokalami. W przeciwieństwie do stonowanej instrumentalnej muzyki Lacrimosy, bardzo często używane są tutaj sample naładowane negatywnymi emocjami zawierające przerażające dźwięki, krzyki, czy odgłosy zwierząt.

Projekt od początku przewidziany był jako studyjny. Tilo w wielu wywiadach zapowiadał, że nie zamierza koncertować jako Snake Skin. Na początku 2004 roku ukazały się dwa single "Melissa" i "I Am The Dark", które szybko wspięły się wysoko na listach przebojów jak i stały się popularne na parkietach.

Pod koniec 2004 roku wydana została pierwsza płyta "Music For The Lost", która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. Jak przystało na Wolfa muzyka na płycie jest bogata i bardzo zróżnicowana. Płyta zawierała także dodatkowe ścieżki ze zmiksowanymi wersjami utworów między innymi przez Kiew czy Combichrist, co świadczy o jej dancefloorowym przeznaczeniu.

W 2005 roku nastąpiła krótka przerwa w której Tilo skoncentrował się głównie na nowych wydawnictwach Lacrimosy ("Lichtgestalt", "Musikkurzfilme") oraz koncertowaniu (między innymi dwa koncerty w Polsce).

Kolejną wydaną płytą była "Canta'Tronic". Płyta ukazała szóstego października 2006. W materiale użyto wokalu słynnej niemieckiej śpiewaczki operowej Kerstin Doelle. Doelle reprezentowała Niemcy na koncertach z okazji rozszerzenia Unii Europejskiej w 2004 roku, wtedy, kiedy powstało Snake Skin. Płytę można nazwać zmiksowaniem muzyki klasycznej z elektroniką. Przez krytyków często określana jest jako przyszłość muzyki klasycznej. Wydawcą płyt SnakeSkin jest "Hall Of Termon" - wytwórnia założona przez Tilo Wolfa w 1991 roku, która wydała także dwie płyty polskiego Artrosis ("Hidden Dimension", "In Nomine Noctis").

Skład:

Tilo Wolff - wszystkie instrumenty

Dyskografia:

01. Music For The Lost (2004)
02. Canta'Tronic (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.snakeskin.ch
MySpace: www.myspace.com/snakeskinofficial

Źródło: oficjalna strona projektu
Komentarze
Nenar : Są 2 czy 3 fajne kawałki, a całość mnie jakoś po prostu śmieszy
ganzallein : Superniania o muzyce Snakeskin powiedzialaby-"to jest straszne..."ja mysle tak...
ChaoticDreams : Mi osobiście bardzo podoba się ten projekt. jakim jest Snake Skin ;) T...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły