Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Sinergy - Suicide By My Side

Sinergy, Suicide By My Side, Kimberly Goss, Alexi Laiho, Roope Latvala

Splunięciem z zaczyna się trzecia płyta Sinergy „Suicide By My Side”. Splunięciem na grób. Jest groźnie, ale pod groźnym tekstem kryje się super hicior „I Spit On Your Grave”, świetnie zaśpiewany przez coraz bardziej charyzmatyczną Kimberly Goss i świetnie zagrany przez coraz bardziej przebojowy duet Alexi Laiho – Roope Latvala. Efektem tego jest więc porywająca piosenka i na szczęście nie jedyna na tej płycie.

Bo ekscytujących kawałków jest tu więcej, na czele z, moim zdaniem, najlepszym „Violated”: „I’m here to tell you, you’ll never own me…” Takie refreny są bardzo pobudzające i dające skrzydeł. Pojawiają się też w tak samo żywiołowym „My, Myself, My Enemy” czy doskonałym gitarowo „Nowhere For No One”, ale również w bardzo epickim i podniosłym „Written In Stone”, który zaczyna się delikatniej i ma spokojniejsze fragmenty, ale za to te momenty uniesienia wypadają wyśmienicie, a Kimberly błyszczy w nich prawdziwym blaskiem. Im dalej tym bardziej do głosu dochodzą gitarzyści z cięższą grą i zestawem solówek. Numer kończy się ostro i jest wspaniałym punktem programu.

Programu zróżnicowanego, bo Sinergy przygotował tez inne atrakcje. Mam tu na myśli przede wszystkim „Shadow Island”, który jest rozpisanym na role dramatem, gdzie Alexi wciela się w role tego złego, prezentując growlowe wokale. Dużo tu chóralności oraz symfoniczności i jest to kolejna światła zaleta tego albumu. Na koniec zaś jest klawiszowy rapsod „Rememberance”, który jest hołdem i wyrazem pamięci dla wszystkich niewinnych ofiar bezsensownych zamachów z 11 września 2001 roku.

Oprócz tego cały album jest mocny, rześki i zagrany z przytupem. Gitarzyści są uderzający, wokalistka olśniewająca, a piosenki fajne i wpadające w ucho. Niestety była to ostatnia płyta Sinergy. Po jej nagraniu istnieli jeszcze dziewięć lat i podobno stworzyli jeszcze jeden materiał, ale go nie wydali. Szkoda, bo fajny zespół był.

Tracklista:

01. I Spit On Your Grave
02. The Sin Trade
03. Violated
04. Me, Myself, My Enemy
05. Written In Stone
06. Nowhere For No One
07. Passage To The Fourth World
08. Shadow Island
09. Suicide By My Side
10. Remembrance

Wydawca: Nuclear Blast (2002)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły