Ohlsson
Paradoks
Muzyka :

Shadow Places - Halflights

Pierwszego października ukaże się druga cześć składanki "Shadow Places" zatytułowana "Halflights". Płyta ma za zadanie promocję mało znanych i początkujących zespołów na polskiej scenie undergroundowej. Na płycie znajdzie się czternaście zróżnicowanych kawałków, poczynając od lżejszego grania po brzmienia mocniejsze, zarówno muzycznie, jak i nastrojowo. Album utrzymany jest w klimatach nurtu Dark Independent łączącego w sobie zimną falę, darkwave industrial, gothic i gatunki pokrewne. 
Podobnie jak w poprzednim wydaniu, teraz także materiał został podzielony na rozdziały, mające zaprosić słuchaczy w udanie się w kolejną, muzyczną podróż. "Shadow places: halflights" to przegląd głównie gitarowej części młodej sceny dark independent. Od łagodnego gothrocka w wykonaniu monoLight i Sigital Angel, poprzez industrialne Strommoussheld w powalającym coverze "We are time" Laibacha, visual rockowy Splendor z urywającym głowę "Celluloid dolls", zimnofalowo / postpunkowe dokonania Cabaret Grey, Hatestory czy Mrokomotiv. Płyta przeprowadza słuchacza przez odcienie emocji, począwszy od melancholii spod znaku Kaltherzig, do mrocznych nastrojów znakomitej, wrocławskiej formacji Psychoformalina. 
Utwory ułożono kierując się głównie ich emocjonalnym ciężarem, w kolejności od tych najłagodniejszych, po mocne i zapadające w duszę.Wybór jest autorski, dokonany z nadzieją, że stworzona kanwa spodoba się słuchaczom, którzy podejmą zaproponowaną wyprawę.Płyta została wydana jako digipack w cenie zaledwie 7 złotych.
Tracklista:
01. monoLight - Severed heaven02. Devil's Starship - Earth is dead03. Kaltherzig - Angels (alexander krupp remix)04. Digital angel - The time is now! ( the sands are running out)05. The Nightchild - Through the night06. Dark Souls day - Dark love07. Splendor - Celluloid dolls08. Scarlet Hatchings - Saint and the sinner09. Strommoussheld – We are time (laibach cover)10. Nacht Und Nebel – Szeleścisz11. Cabaret Grey - Grey lights12. Hatestory – Monumentalny13. Mrokomotiv - Ciemne niebo14: Psychoformalina - Umieram
Wydawca: altergothic (2011)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły