Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Serpentia - Dark Fields Of Pain

W ciągu ostatnich kilku lat polska scena stała się jedną z najciekawszych jeśli chodzi o ekstremalne granie. Powstało wiele wartościowych zespołów, inne się rozwinęły, a sporo z nich skutecznie przeciera międzynarodowe rynki muzyczne. Niestety Serpentia do grona moich ulubieńców się nie zalicza.
"Dark Fields Of Pain" to sprawnie zagrany death metal, raczej utrzymany w oldschoolowej konwencji. Serpentia postawiła na dość motoryczny i przejrzysty styl gry, skupiając się raczej na precyzji wykonawczej niż na komplikowaniu utworów, których jest dziewięć. Muzyka nie jest jednak łatwa i przyjemna w odbiorze. Głęboki growling pomieszany ze skrzekiem, dosyć topornie grane riffy z jednostajnie grającą perkusją przywodzą trochę na myśl wczesne Deicide czy Sinister. Atutem tej płyty są jednak przyzwoite solówki i bardzo dobre partie basu, które są chyba jedynym elementem, które wybijają się ponad przeciętność.

No właśnie - "Dark Fields Of Pain" to nienaganny, ale i niczym specjalnym nie ujmujący, deathmetalowy krążek. Nie potrafię dokładnie określić co, ale jest w tej muzyce jakiś element, który czyni ją trochę mało dopracowaną. Może jest to sposób zmiany tempa, może jest to mało płynne granie w momentach, gdzie zespół stara się grać bardziej bezpośrednio. Serpentia nie trafiła ze swoją muzyką do mojego serca i nawet pomimo swojej poprawności nie powstrzymała mnie przed wrzuceniem płytki do lamusa.

Tracklista:

01. The Worst Enemy
02. Consciousness Of The Beyond
03. Waiting For Wings
04. Hospice Of Hope
05. Charity Of Death
06. Extraterrestial Mother
07. Dark Fields Of Pain
08. Neverending Questions
09. Place Where The Souls Are Dying

Wydawca: Metal Mind Production (2003)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły