Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Serpentia - The Day In The Year Of Candles

Już jutro, 30 listopada w sprzedaży dostępna będzie nowa płyta Serpentia. Album zatytułowany "The Day In The Year Of Candles" będzie pierwszym wydawnictwem zespołu od 2004 roku, kiedy na rynek trafił "Nails Enigma". Płytę można już zamawiać w wersji CD oraz limitowanej CD + DVD która zawiera dodatkowo cover Depeche Mode "It's No Good", raport ze studia, wywiad oraz teledysk.
Płyta dostępna będzie również na Allegro oraz zagranicznych serwisach takich jak Ebay czy Bandcamp. Natomiast już dziś zespół zaprasza na imprezę z okazji wydania płyty do krakowskiego klubu Centrala (Mały Rynek 4) - początek o godzinie 20:00. Będzie można posłuchać płyty, obejrzeć DVD oraz kupić przedpremierowo album.
 
Od tygodni można już zapoznać się z teledyskiem promującym nowy album Serpentia - "The Day In The Year Of Candles". Obraz do utworu "Proclamation Of Tragedy" można zobaczyć tutaj. Za produkcję klipu odpowiada firma Red Pig Productions.

Natomiast w serwisie Soundcloud zespół udostępnił kolejny, trzeci utwór promujący nową płytę - zatytułowany "Pain No More".

Na nowej płycie krakowskiego zespołu Serpentia, który powraca na scenę po 7 latach usłyszymy głos Krzysztofa Globisza. Aktor wcielił się w rolę archanioła Rafaela, jedną z postaci wokół których toczy się historia zawarta na płycie "The Day In The Year Of Candles". O tych nagraniach i genezie współpracy z zespołem Krzysztof Globisz opowiada w materiale, który można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie Youtube.

Od końca czerwca w studiu Gorycki & Sznyterman do połowy października trwały prace nad nową płytą zespołu. Nad nagraniami czuwał Jarek Baran który współpracował już z zespołem przy okazji debiutu „Dark Fields Of Pain”. Okładkę płyty zaprojektował Michał Karcz. Zespół, tak jak na poprzednich wydawnictwach, przygotował koncept album. Tym razem historia rozpoczynają się w Niebie. Po tajemniczym zniknięciu Boga, archanioł Gabriel ogłasza niebo republiką co rozpocznie nieoczekiwaną wojnę w niebie, na ziemi i w otchłaniach piekła. Historia o spisku, zdradzie, poszukiwaniu własnej tożsamości to tylko parę wątków z albumu :"The Day In The Year Of Candles".

Tracklista:

01. Archangel
02. On the Wings of Destiny
03. Proclamation Of Tragedy
04. Hole In the Soul
05. Pain No More
06. Exile
07. Death is my Only Friend
08. Thorns from Savior's Crown
09. For "The All" Reasons
10. Psalm bezskrzydły / The Wingless Psalm
Wydawca: Recession Records (2011)
Komentarze
zsamot : Jestem cholernie ciekaw tej płytki, wywiad na Interii z Globiszem po prostu po...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły