Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Sepolcral/Antagonism - Reborn - VI -/Dishonor - able

SG Records, death metal, Sepolcral, Antagonizm, Destruction, hardcore, deathcore, Pampeluna, ambient

Z SG Records dotarł do redakcji Darkplanet split dwóch starych włoskich zespołów death metalowych. Sepolcral, wprawdzie z długą przerwą, ale istnieje na scenie od 1993 roku, natomiast Antagonizm działa od dziesięciu lat.

Dla Sepolcral jest to pierwsze wydawnictwo od 1996 roku więc można powiedzieć, że zespół startuje na nowo. Na splicie prezentują cztery kawałki death metalu o mocnym hardcoreowym, czy też deathcoreowym zabarwieniu i  jeden ambientowy przerywnik. Muzyka jest szybka, intensywna i krzykliwa. Niektóre wokale, szczególnie w pierwszym „Angelrust”, przypominają mi Destruction. Wokalistów jednak jest dwóch i dużo tu też coreowych wrzasków i głębszych growlingów. Brzmi to nieźle i ma powera.

Antagonizm swoją jedyną płytę wydał trzy lata temu więc ich materiał również jest pierwszym od dłuższego czasu. Po krótkim, okraszonym ćwierkaniem ptaków, orientalnym intrze następuje mocne uderzenie. W dalszej części muzyka tego zespołu okazuje się jednak mocno zróżnicowana. Już w pierwszym „Fukushima”, obok krzyków i ryków pojawiają się melodyjne kobiece wokale. Tu również jest sporo hardcorea, szczególnie w wokalach, których jest cała gama. Są i elementy elektroniczne, jest dużo zmienności. Raz nisko, deathowo i z growlingiem, a raz krzykliwie i z przytupem. Wyróżnia się ostatni numer „Disonorevolve” gdyż jest on po włosku i bardzo na hardcoreowo. Od razu bardzo kojarzy mi się z polskim zespołem Pampeluna.

Wszystko razem nie trwa nawet pół godziny i trzeba to traktować jako promocyjną próbkę możliwości przed jakimiś pełnymi wydawnictwami. Czuć tu taką nowoczesność w death metalu, do którego dokooptowano inne style. Jak ktoś szuka nowych rozwiązań to niech sprawdzi.

 

Tracklista:

01. Sepolcral - Angerlust
02. Sepolcral - Plague
03. Sepolcral - Charon
04. Sepolcral - Media Induced Coma
05. Sepolcral - Stench
06. Antagonism -
07. Antagonism - Fukushima
08. Antagonism - Instincts Of Social Virtuality
09. Antagonism - Wild Financial Predation
10. Antagonism - Dishonor-Able

Wydawca: SG Records (2015)

Oceny szkolne: 4/4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły