Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Scattered Remnants - Destined To Fail

Scattered Remnants brutal death metal, Destined To Fail, Repulse Records, Novum Vox Mortis

Scattered Remnants to brutal death metalowy zespół ze stanu Massachusetts. Istnieli w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to popełnili dwa mniejsze materiały, a następnie nagrali płytę „Destined To Fail”. Została ona wydana przez Repulse Records w 1998 roku, a rok później licencję otrzymała też warszawska Novum Vox Mortis, wydając ją na kasecie.

Materiał zawiera dwa intra i sześć ciężkich gatunkowo kawałków. Rąbanka rozpoczyna się od pierwszych dźwięków „Lamentation Of The Tortured Souls” i z przerwą na drugie intro, trwa już do końca, zgodnie z tytułem, nie pozostawiając złudzeń ani nadziei na lepsze jutro. Scattered Remnants bezlitośnie łupie i walcuje podłoże, dociskając riffami do ziemi i dobijając perkusyjnym gąszczem. Światełkiem w tunelu jest „Angelic Redemption”, w którym niespodziewanie odzywa się, niosący światłość, głos kobiecy, na tle, wolniejszych przez chwilę, łańcuchowych gitar, ale światełko szybko stłamszone przez, głębokie dzikie ryki i wszystko wraca do swojej masakrycznej i prostej w wyrazie oraz ekspresji, normy.

Wbrew rzeźnickiej konwencji teksty dotyczą raczej rozterek umysłowych, wspomnień z przeszłości czy rozważań religijnych, a nie szczegółów, wywalonego na wierzch ludzkiego wnętrza. Chlubnym wyjątkiem jest tu „Vaginal Vomit”, w którym stoimy w kałuży krwi, babrząc się i delektując tym, co zostało z ciężarnej kobiety. Tylko czy to nie aby… ta wokalistka?

Tracklista:

1. Destined to Fail
2. Lamentation Of Tortured Souls
3. Draped In Sorrow
4. At The Right Hand Of Nothingness
5. As Whores
6. Angelic Redemption
7. Virtuous Abandonment
8. Vaginal Vomit

Wydawca: Repulse Records (1998)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły