Wracać wciąż do domu Le Guin
Ohlsson
Muzyka :

Satyricon - Deep calleth upon Deep

Satyricon, Deep calleth upon Deep, black metal, metal

Już 22 września nakładem Napalm Records ukaże się nowy, dziewiąty album studyjny w dorobku Satyricon, zatytułowany „Deep calleth upon Deep”. Wydawnictwo dostępne będzie w kilku wersjach: cyfrowej, CD digipak oraz na płycie winylowej w różnych wariantach. Album można już zamawiać poprzez stronę wytwórni. Na okładce płyty wykorzystany został mroczny rysunek z 1898 roku autorstwa jednego z największych norweskich artystów, Edvarda Muncha. Na albumie znajdzie się finalnie 8 utworów.

Tracklista:

01. Midnight Serpent

02. Blood cracks open the ground

03. To your brethren in the dark

04. Deep calleth upon Deep

05. The Ghost Of Rome

06. Dissonant

07. Black wings and withering gloom

08. Burial Rite

Wydawca: Napalm Records (2017)

Płyta nagrana została w Oslo i Vancouver na początku 2017 roku, a w miksach zespół wspomógł Mike Fraser (wcześniej pracował też przy płycie „Now, Diabolical” z 2006 roku). „Deep Calleth on Deep" to nie tylko nowa kolekcja utworów jednego z najbardziej trwałych i niezawodnych zespołów muzyki ekstremalnej: jest to całkowicie od nowa wymyślona, zupełnie nowa era w historii Satyricon.

Frontman i wizjoner Satyr komentuje "Przymierzając się do tej płyty, zawsze pamiętałem o tym, że albo będzie to początek czegoś nowego, albo będzie to mój ostatni album. Jeśli ma to być ostatnia płyta, to musi być to coś wyjątkowego. Jeśli natomiast ma być więcej płyt, to chcę mieć pewność, że jest to na tyle odmienne od naszego ostatniego albumu, że będzie to odczuwalne jako nowy początek. Myślę, że powstało coś naprawdę bardzo mrocznego, bardzo duchowego, wypełnionego stanowczością i energią."

„Deep calleth upon Deep” to również wyraźne oświadczeniem zespołu w temacie tego, co stanowi istotę twórczości Satyricon i wiecznej wartości sztuki samej w sobie. Satyr kontynuuje: "Widzę to w taki sposób, że w każdej sztuce, czy to w Satyricon czy w jakiejkolwiek innej formie sztuki, by móc ją wchłonąć i całkowicie zrozumieć, wymagane jest również poświęcenie kawałka siebie. Jeśli masz to wszystko po kilku przesłuchaniach, wiesz, że prawdopodobnie nie zostanie to z tobą. Tak więc tytuł mówi: ‘Z głębi ludzi tworzących ten album do głębi słuchacza...’ Jeśli chcesz wziąć udział w tej podróży, powinieneś być przygotowany, by kopać głęboko wraz z nami w najmroczniejszym zakątku swojej duszy.“

Satyricon znany jest też z doskonałych sugestywnych występów na żywo, które urosły do rangi wydarzeń specjalnych. Zespół wystąpi także na serii koncertów w Europie, które promować będą „Deep calleth upon Deep”.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły