Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Portishead

W piątek 28 stycznia, ruszyła sprzedaż biletów na koncert grupy Portishead. To z pewnością największe i najbardziej wyczekiwane wydarzenie muzyczne tegorocznej edycji Maltafestival poznań 2011. Koncert odbędzie się 6 lipca 2011, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bramki zostaną otwarte o godzinie 18:00. Ceny biletów kształtują się następująco: 180 złotych kosztują wejściówki w pierwszym sektorze, 120 złotych w drugim. 
Zespół, założony w 1991 r. w Bristolu przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Ultay. Ich wydany w 1994 r. debiutancki album "Dummy” (zawierający m.in. hit - "Glory Box”) został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność, czego wyrazem było zdobycie rok później prestiżowej Mercury Music Prize. Kolejne płyty - "Portishead” (1997) i "Third” (2008) – utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej.

Portishead od początku świadomie sytuował się poza muzycznym mainstreamem i angażował w działania mające na celu szerzenie tolerancji czy obronę praw człowieka – w 2007 zespół napisał muzykę do filmu animowanego „Dark Angel” w reżyserii Fursy Teyssiera, opowiadającego historię 20-letniej  Sophie Lancaster, pobitej na śmierć przez bandę dresiarzy, a w 2010 nagrali specjalny utwór „Chase The Tear” dla Amnesty International. Członkowie Portishead pracują też niezależnie nad różnymi  projektami  - Geoff Barrow współpracował ostatnio z Banksym, jako kierownik muzyczny jego filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

Obecnie Portishead pracuje nad swoją czwartą płytą – jest więc szansa na to, że na koncercie w Poznaniu po raz pierwszy usłyszymy również nowe utwory zespołu. Niewątpliwie będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w nadchodzącym roku.

Więcej informacji na: www.malta-festival.pl

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły