Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Ruinside - 10 Forms Of Dominion

Ruinside, thrash metal, heavy metal, 10 Forms Of Dominion, The Hunt, Pirkka Birkstedt, Lauri Aitonurmi, rock and roll

Ruinside to fiński przedstawiciel melodyjnego thrashu, z naleciałościami heavy metalu. Właśnie ukazała się ich druga płyta zatytułowana „10 Forms Of Dominion”. Po poprzedniej „The Hunt” w zespole zaszła jedna zmiana. Na basie zagrał tu Pirkka Birkstedt. Poprzedni basista Lauri Aitonurmi w grudniu 2012 roku zginął w wypadku samochodowym. Album jest dedykowany jego pamięci.

 

Zgodnie z tytułem, a także z okładką, cała płyta poświecona jest zniewoleniu człowieka, jego spolegliwości i wykorzystywaniu go przez silniejszych i postawionych wyżej w hierarchii społecznej, a przede wszystkim służbowej. Zastraszony i niepotrafiący się wyzwolić pracownik trwa w niewolniczym kręgu: „The cycle of slavery constantly abuse. For nothing you dream of better days.”

Przekaz ten zaserwowany jest za pomocą ostrej i energicznej muzyki, która ma thrashową ciężkość i heavymetalową melodyjność. Szczególnie wokal jest śpiewny i w każdym utworze mamy do czynienia z jakimś uwypuklonym refrenem. Nie wszystkie one są dostatecznie porywające, ale trzeba przyznać, że wiele z nich wpada w ucho i są całkiem przyswajalne. Również barwa głosu jest odpowiednia i pod względem wokalnym jest bardzo dobrze.

Wcale nie gorzej jest z gitarami. Przez cały czas jest mocno i żywiołowo. Ruinside to kawał ciętego rock and rolla bez cienia niepotrzebnego zamulania. Oprócz tnących riffów są solówki, jest niedostająca perkusja i właściwie to niczego tu nie brakuje. Bardzo udana pozycja choć do doskonałości brakuje ze dwóch czy trzech takich większych hiciorów. Kawałki są fajne, poziom trzymają wszystkie, ale żaden nie powalił mnie jakoś tak maksymalnie. Nie ma jednak co narzekać, lepiej docenić to co jest. Na pewno warto.

 

Tracklista:

01. The Fall (intro)
02. The Sickness
03. Dethroned To Be Thriven
04. Corridors Of Power
05. Dancing To The Demon's Tune
06. The Beginning Of Nothingness
07. In The Arms Of Bitterness
08. Juggernaut
09. Chambers Of Resurrection
10. Checkmate
11. Cycle Of Slavery

Wydawca: Mighty Music (2014)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły