Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Rotting Christ ujawnia szczegóły nowej płyty

Greccy bogowie black/extreme metalu Rotting Christ zawzięcie pracują nad materiałem na dziesiąty album pełnometrażowy - sesja nagraniowa odbywa się w studiu Lunatach w mieście Katerini położonym między Masywem Olimpu a Morzem Egejskim. Muzykom podczas sesji, głównie tych wokalnych, towarzyszyli dwaj goście specjalni - Alan A. Nemtheanga z irlandzkiego Primordial oraz artystka/performerka pochodzenia amerykańsko-greckiego - Diamanda Galas, która swój głos określa jako instrument inspiracji dla swoich przyjaciół i narzędzie tortur dla wrogów. Pierwszy z przybyłych w gościnę artystów zwierzył się fanom, zarówno swoim jak i zespołu Rotting Christ, z przebiegu współpracy z formacją.
""Satanas Tedeum [demo Rotting Christ z 1989 roku, przyp. aut.] było jednym z pierwszych black metalowych wydawnictw jakie dostałem. Od tego czasu stałem się ich fanem więc naturalnie na informację o propozycji współpracy z nimi zareagowałem ekstatycznie. To przyjemność i zaszczyt śpiewać z zespołem, którego jesteś jednocześnie fanem i przyjacielem. Koncertowaliśmy razem niejednokrotnie, nie raz w ciągu roku odwiedzałem zarówno ich jak i całą Grecję. Gdzieś w późnych latach 90 scena zdominowana była przez nordycki metal a wielu fanów zapomniało o wspaniałych momentach metalu z Ameryki Południowej, Kanady, Australii, Azji, Europy Wschodniej - i, że grecka scena należy do jednej z najstarszych. Niektórzy z nas na szczęście nie zapomnieli więc mój wokalny wkład jest uhonorowaniem 20 lat wspaniałej muzyki i przyjaźni" - mówi Alan.

Jeśli chodzi o brzmienie nowego materiału Rotting Christ Alan ujawnił, że: "Nowe kawałki brzmią jak klasyczny Rotting Christ, choć widzę kontynuację tego co zostało przerwane na "Theogonii", dalszy ciąg "satanistycznego klimatu", atmosfery starożytnych bogów, greckich, mitologii i folkloru".

W końcu znalazło się miejsce na kilka słów od lidera Rotting Christ, Akisa Tolisa: "Kolaboracja z Alanem z Promordial była dla nas ogromnym zaszczytem. Jego wspaniały wokal idealnie wpasował się w nastrój utworu w którym zaśpiewał - wiecie celtycki nastrój ma tak wiele podobieństw z mitologią, antyczną Grecją. Alan zdecydowanie udźwignął ciężar tego zadania ponieważ jego głos jest niesamowity i niepowtarzalny. Mamy zaszczyt pracować z głosem z Irlandii".

Na koniec kilka słów na temat pracy z divą - Diamandą Galas: "To wielkie wyróżnienie dla naszego zespołu pracować z Panią Diamandą Galas. Czuję, że zrobiliśmy najbardziej udany cover w naszej karierze, najbardziej uduchowioną pieśń w historii muzyki. Zmarli wciąż czekają na usprawiedliwienie" - kończy enigmatycznie Sakis.

Nowa płyta Rotting Christ trafi do sprzedaży 15 listopada nakładem Season Of Mist Records.

Oficjalna strona internetowa: www.rotting-christ.com
MySpace: www.myspace.com/rottingchristabyss
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły