Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Rosa Crvx - Lvx In Tenebris Lvcet

28 marca pod szyldem Trisol Records ukaże się długo oczekiwane nowe wydawnictwo francuskiej legendy szeroko pojmowanego rocka gotyckiego, Rosa Crvx. Kompilacja "Lvx In Tenebris Lvcet" daje pełny wgląd w prawie 24 letnią działalność zespołu. Wydawnictwo zawierać będzie dwie płyty: CD oraz DVD. Na pierwszym krążku znajdą się nagrania zarejestrowane na początku kariery, kompozycje współczesne oraz cztery nigdy wcześniej niepublikowane. Na krążku DVD obejrzeć będzie można występy koncertowe, teledyski oraz dokument o zespole. Wydawnictwo "Lvx In Tenebris Lvcet" ukaże się w limitowanym nakładzie 1,999 kopii.
Dodatkową zaletą kompilacji jest wyjątkowy box, wykonany z wysokiej jakości kartonu matowego, oraz wnętrze: 64 stronicowa książeczka zawierająca stylowe zdjęcia, oryginalne prace graficzne i notki autorstwa członków zespołu.

Rosa Crvx jest mistrzem kompozycji, które poprzez apokaliptyczną atmosferę, jaką natchniona jest ich twórczość, trafiają bezpośrednio w serce i muzyczną wrażliwość odbiorców. Ich nowatorska muzyczna działalność pełna jest odniesień do starożytności, kościelnych obrządków oraz stylistyki ambientu, industrialu i muzyki gotyckiej gdzie akustyczne instrumenty i elektroniczne dźwięki topią się wśród odgłosów, wydobytych z wykonanych przy pomocy własnej inwencji twórczej, instrumentów, marszowych rytmów, chłodnego pianina, potężnego brzmienia kurantów, atmosferycznych gitar i wyalienowanych, przerażących swą autentycznością partii wokalnych.

Podobnie jak australiska grupa Dead Can Dance prócz twórczości muzycznej, członkowie Rosa Crvx romansują także ze sztuką. Ogromna i fascynująca wyobraźnia plastyczna muzyków w połączeniu z muzyką daje efekt na który żaden niezależny obserwator nie może zostać obojętny. Piękno i zepsucie, erotyzm, śmierć, ogień i woda, światło i mrok, to skrajności, które powracają jako temat ich dzieł, dając niepowtarzalną ucztę dla zmysłów.

Oficjalna strona internetowa: www.rosacrux.org
MySpace: www.myspace.com/rosacrux
Komentarze
LadyVampyria : Olivier pracuje nad nowym albumem Rosy Crux. Mroczne, koscielne klimaty, jak t...
Orpheus : Tym, co mają już "Omnes qui Descendunt" za sobą, polecam http://www.r...
nomay : :arrow: Dottore jeśli chodzi o klipy Rosa Crux to jestem (wstyd się przyznać...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły