Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

War - Ex Tenebris Nasceris Ut Deleas

Ex Tenebris Nasceris Ut Deleas, War, Under The Sign Of Garazel Productions, black metal

„Ex Tenebris Nasceris Ut Deleas” to drugi album łaskiego War, któr ukazał się w 2004 roku poprzez Under The Sign Of Garazel Productions. Ta sama wytwórnia postanowiła niedawno wznowić nakład, więc płyta znów jest dostępna. W ten sposób zespół przypomina o sobie pomimo tego, że już nie istnieje. W sumie udało im się wydać cztery studyjne albumy.

War to intensywny i katastroficzny black metal. Taki bardzo mroczny i siedzący twardo w smolistej mazi. Każdy z sześciu utworów trzyma się dokładnie tego samego kursu, jakbyśmy spadali w dół jakiegoś szybu naftowego, dodatkowo chłostani niezliczoną ilością perkusyjnych batów. Wszystko jest tu szybkie i pędzące na oślep, ale trzymające linię, a z gąszczu dźwięków wyłaniają się mrożące riffy, które nieraz potrafią przeszyć kark lodowatą melodią. Taki „For The Truth And Ideals” naprawdę potrafi rozbujać tymi swoimi brudnymi szponami i jakoś tak najbardziej zwróciłem na niego uwagę, ale płynność i plastyczność gitar utrzymana jest także i w innych kawałkach. W to wszystko wtopiony jest wrzeszczący, leśny wokal, który dobrze się komponuje z muzyką, a razem układa się to w przejmujące pieśni nocy.

Myślę, że „Ex Tenebris Nasceris Ut Deleas” z pewnością nadawało się do reedycji i tyle lat po premierze wciąż może robić miłe dla ucha wrażenie. Muzyka jest składna, poukładana i bardzo, bardzo zła. Do ponownego odkopania.

Tracklista:

1. Empty World
2. Night Cold
3. The Days Of Tyrants
4. Sigillian Diabolicum
5. For The Truth And Ideals
6. The Black Flame

Wydawca: Under The Sign Of Garazel Productions (2004)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły