Wracać wciąż do domu Le Guin
Ohlsson
Imprezy :

Riverside rejestruje pierwsze DVD

Już 17 maja w łódzkim studio TV Toya odbędzie się wyjątkowy koncert warszawskiej formacji Riverside, podczas którego zostanie zarejestrowany materiał na pierwsze oficjalne DVD zespołu, podsumowujące wydawniczą trylogię "Reality Dream". Portal DarkPlanet patronuje wydarzeniu, na które serdecznie zapraszamy.
Ten, jak mówią członkowie Riverside, najważniejszy koncert w tym roku zostanie poprzedzony czterema występami w innych miastach.

Oto lista tych wydarzeń:
11.05.08 Gdynia, klub Ucho
12.05.08 Bydgoszcz, klub Estrada
13.05.08 Piekary Śląskie, klub Andaluzja
14.05.08 Kraków, klub Studio
Start wszystkich koncertów o godzinie 20:00,
Bilety: w przedsprzedaży 25 zł w dniu koncertu 35 zł

Szczegóły realizacji DVD:
17.05.08 Łódź Toya TV ul. Łąkowa 29 godz. 20:00

Bilety w cenie:
- wstęp wolny dla członków oficjalnego Fanklubu zespołu "Voices In My Head"
- 20 zł dla posiadaczy karty "Wytwórnia"
- 25 zł w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu dla uczniów i studentów
- 35 zł w dniu koncertu

Do nabycia:
- CIK, Piotrkowska 102a;
- Strefa Biletów, Piotrkowska 59;
- Ale jazz, Pomorska 10;
- Teatr Wielki, Kawiarnia Teatralna, Plac Dąbrowskiego;
- TicketPro i Eventim.

Początki Riverside to rok 2001 - pomysł Piotra Grudzińskiego (gitara elektryczna) i Piotra Kozieradzkiego (perkusja), który zaowocował współpracą z Jackiem Mielnickim (instrumenty klawiszowe) oraz z Mariuszem Dudą (gitara basowa, wokal). W 2003 roku zespół wydał demo, które wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy, a i w ten oto sposób doszło do nagrania pierwszego albumu - "Out Of Myself". Po debiutanckim krążku doszło do roszady personalnej w składzie Brzegu Rzeki, odszedł Jacek Mielnicki a jego miejsce zajął Michał Łapaj. W takim wymiarze personalnym zespół coraz więcej koncertował, zbierał materiał i w roku 2005 wydał mini album "Voices In My Head" poprzedzający pełnowymiarowy krążek, który ukazał się w tym samym roku - "Second Life Syndrome". Rozgłos za granicą, koncerty u naszych zachodnich sąsiadów, podpisanie umowy z InsideOut, trasa u boku Dream Theater - to tylko niektóre z osiągnięć zespołu. Niewątpliwie ogromnym sukcesem było wypuszczenie w czerwcu 2007 singla "02 Panic Room", dzięki któremu zespół stał się posiadaczem pierwszej w karierze złotej płyty za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy krążka. Wydawnictwo poprzedzało trzeci album "Rapie Eye Movement", który ukazał się na jesieni 2007 roku i jednocześnie zamknął koncept albumowej trylogii. Obecnie zespół pracuję już nad nowymi kompozycjami. Zanim jednak dojdzie do nagrania kolejnej płyty, nastąpi podsumowanie dotychczasowej kariery bandu w postaci realizacji DVD.
Komentarze
cross-bow : zdjęcia z tego wyjątkowego koncertu i przygotowań do niego w galerii:...
cross-bow : może i to miejsce nie ma tradycji radiowej 3ki, ale za to ma znacznie większ...
Andrzej : Nadal mnie nie przekonałaś ale przyznaje, ze skoro Mariusz i chłopaki w...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły