Paradoks
Castle Party 2018
Encyklopedia :

Requiem

Muzycy tworzący skład zespołu z Katowic znają się od lat szkolnych, a założenie w 2001 roku grupy Requiem, stało się przypieczętowaniem ich przyjaźni i wielkiej miłości do muzyki rockowej. Mimo, że w twórczości granej przez zespół ścierają się różne gatunki muzyczne, np. grunge, rock czy death metal, członkowie kapeli zawsze dochodzą do muzycznego kompromisu.

Wokalista i gitarzysta Bernard Kurzawa oddał duszę kapeli Requiem: pisze teksty, przykuwające uwagę słuchaczy swą głębią, autentyzmem, aktualnością poruszanych problemów i formą ich ujęcia, a także komponuje muzykę oraz gra i śpiewa. Muzyka jest dla niego całym światem. Perkusista Mariusz Pawłowski w Requiem znajduje relaks, wyciszenie, oderwanie od rzeczywistości i radość grania, dlatego też jak sam powiedział "pozostanie z Bernardem na zawsze". Mario nie ukrywa, że muzyka jest jego pasją.

Tomasz Stanicki (gitara basowa) w Requiem znalazł się nie, dlatego, że grał wcześniej z Mario w innej kapeli, ale dlatego, że urzekła go kultura grunge, którą jak mówi cały czas odkrywa. Tomas to także muzyk poszukujący mozolnie nowych muzycznych rozwiązań, co ludzie z nim współpracujący już zaakceptowali. Konsekwencja w działaniu i pracowitość to także znaki rozpoznawcze, Tomasa, którego przygoda z gitarą, rozpoczęta przed ośmioma laty, trwa nadal i przynosi mu wiele satysfakcji.

Choć zespół przez kilka lat napotykał wiele przeszkód, np. strata dobrego przyjaciela, który zginął w wypadku samochodowym (poświęcona mu została piosenka "Requiem For"), jak również bariery sprzętowe i inne, to jednak kapela z optymizmem patrzy w przyszłość. Bernard - jako autor tekstów i kompozytor - twierdzi, że ich najlepszy kawałek jeszcze nie powstał, choć dużym sentymentem darzy "najmłodsze dziecko" - utwór "Pretend". Muzycy z Requiem grają dla przyjemności i własnej satysfakcji, ale ich twórczość nie jest oderwana od rzeczywistości, często staje się odbiciem ich własnego życia, przeżyć i doświadczeń. Pochwały i konstruktywna krytyka działają na nich mobilizująco, dlatego też nie skupiają się na coverach, ale na własnych kompozycjach. W marcu 2007 roku zespół wszedł do katowickiego studia (Cyber Studio) i nagrał swoją pierwszą płytę demo, zarejestrowano 8 piosenek 7 autorskich piosenek i jeden cover grupy Nirvana - "Polly". Nagrania, miksowania i masteringu podjął się Zbigniew Olko. W lipcu 2007 zespół postanowił w mały nakładzie za własne środki finansowe wydać nagrany materiał. Płyta otrzymała nazwę "Sleeping With Angels".

Materiał na płycie jest dość zróżnicowany oczywiście główny prym wiedzie tu grunge, ale nie brakuje też sporej dawki alternatywnego rocka i punk rocka. Zespół cały czas koncertuje i jest otwarty na różne propozycje współpracy i promocji zespołu.

Skład:

Bernard Kurzawa "Beny" - wokal, gitara elektryczna
Tomasz Stanicki "Tomas" - gitara basowa
Mariusz Pawłowski "Buła" - perkusja

Dyskografia:

Sleeping With Angels (2007)

Oficjalna strona internetowa: brak
MySpace: www.myspace.com/requiemgrungemusic

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły