Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

ROME wystąpi w Polsce już za tydzień

ROME, Magnetofon, Iron Real Productions, folk, cold wave, folk pop, ambient

Już 15 października nietuzinkowy zespół ROME wystąpi w naszym kraju. Będzie to miało miejsce w Łodzi w klubie Magnetofon. Na to wydarzenie zaprasza Iron Realm Productions. Będzie to z pewnością niezapomniany wieczór.

Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerome Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.

15 października ROME po raz pierwszy odwiedzi Łódź i wystąpi w klubie Magnetofon (ul. Zgierska 26a).

Na październikowym koncercie Rome będzie promował swoją trzynastą płytę pt. "Le Ceneri Di Heliodoro". Wydana w tym roku, najnowsza płyta Rome to muzyczna narracja o oblężonym mieście, rozpadzie więzi międzyludzkich i konflikcie po którym na zgliszczach nie sposób odróżnić ciała sprzymierzeńców od ciał wrogów. Płytę "Le Ceneri Di Heliodoro" promują dwa single:"Who Only Europe Know" oraz "One Lion's Roar".

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły