Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Premiera klipu Percival Schuttenbach - Svantevit

Percival Schuttenbach, Svantevit, Folk metal, Heavy metal, Pagan Metal, Death Metal, Amon Amarth, TyrDługo oczekiwany klip do pierwszego singla z zapowiadanego od wielu miesięcy albumu "Svantevit" ujrzał światło dzienne. Zarówno sam obraz, jak i muzyka prezentują część opowieści, która zawarta będzie na płycie. Opowiadana historia przenosi nas w czasie do Słowian połabskich, opierających się brutalnie przeprowadzanej chrystianizacji. Nie bez powodu na datę premiery zespół wybrał niedawną 845 rocznicę spalenia Arkony - jednej z najznamienitszych świątyń Połabian i najświętszego miejsca Ranów - plemienia, z którego pochodzą bohaterowie ich opowieści. 

Video nakręcone zostało w miejscu, w którym powstało już wiele znamienitych filmów i teledysków (m.in. Tyr, Amon Amarth, klipy do Równonocy) i gdzie co roku odbywa się słynny festiwal Słowian i Wikingów - w wolińskim skansenie. Wzięli w nim udział szczecińscy rekonstruktorzy (Huggins Hird oraz znana z różnych produkcji - 

 jak np. "Stara Baśń" i mająca na swoim koncie trasę ze słynnym zespołem Mannowar - drużyna Grodu Trzygłowa z wojewodą Igorem Górewiczem), a także ochotnicy i fani zespołu. Dodatkowo w klipie znajdą się również ujęcia nakręcone podczas trasy Dominus Svantevitus i Rock in Szczecin Folk Edition 2012.

 Utwór „Svantevit” jest pierwszym singlem albumu o tym samym tytule. Przesłaniem płyty, której zwiastunem jest niniejszy klip, jest uczczenie pamięci naszych przodków oraz ich poświecenia dla wielowiekowej tradycji wszystkich Słowian. Jest to jednak - przede wszystkim - piękna i zarazem straszna opowieść. Dramatyczna, wzruszająca,  trzymającą w napięciu. Opowieść o walce, zawiści, tradycji, w której będzie Wam dane spotkać zarówno słowiańskie demony jak i groźnych Wikingów. 

 Będziecie świadkami mrocznych rytuałów i doświadczycie spotkania ze słowiańskimi Bogami. Dlatego premiera płyty nastąpi tuż przed jesienną równonocą - 21 września, w magicznym dla dawnych Słowian czasie ekwinokcjum!
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły