Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Poison Words

Poison Words, Gothic, Gothic Rock, rock gotyckiPoison Words założony został przez wokalistkę/klawiszowca - Martę Śliż oraz gitarzystę - Adama Mroza. Długo rozwijająca się idea i zarys przyszłego zespołu tkwiła w niebycie już od połowy 2006 kiedy powstawały pierwsze motywy oraz linie wokalne. W listopadzie 2007 roku zespół stał się faktem. W ciągu kilku dni uzupełniony został skład zespołu. Na gitarze basowej pojawił się Piotr Mróz, stanowisko perkusisty objał Damian Korcz (szybko zastąpiony przez Klaudiusza "Toudiego" Mucka). Rozpoczęło się zgrywanie materiału i pierwsze zarysy nowego powstającego zespołu.
Na pozycji klawiszowca sesyjnie na krótki okres pojawiła się Anna Nawrocka, by w marcu 2008 na stałe w składzie zespołu pojawiła się ostatecznie Klaudia Łabudek. W tym składzie już po paru miesiącach (sierpień 2008) zespół zarejestrował pierwszy wstępny materiał zatytułowany "Demo 2008". Płyta ta zawierała trzy autorskie utwory (plus jeden w wersji Radio Edit) i została użyta jako demo zespołu.

We wrześniu 2008 roku zespół rozpoczął aktywne koncertowanie - premierowy występ miał miejsce na NewArt Festiwal w Wiśle. Im dalej - tym więcej miast i miejsc pojawiało się na koncertowej mapie Poison Words. W ciągu roku zespół zagrał w wielu miastach na południu polski na koncertach własnych, supportach i festiwalach z takimi zespołami jak Closterkeller, Kruk, XIII Stoleti, Batalion d'Amour, Hunter czy Frontside. W poczet miast i klubów zaliczył m.in. kilkakrotnie RudeBoy w Bielsku-Białej, Halogen w Gliwicach, CK Wiatrak w Zabrzu, Wagon we Wrocławiu, Around The Rock festival w Czerwionce-Leszczynach, Piecowisko, BRF w Żywcu, Legnicę czy Zderzak w Zgierzu koło Łodzi.

W lutym 2009 roku Poison Words zdecydowało o zarejestrowaniu nowego materiału - tym razem w profesjonalnym studio. W tym celu w częstochowskim MPStudio przez kilka dnia lutego trwały nagrania które miesiąc później zaowocowały płytą EP "The Kiss of a Nightmare". Płyta zawiera 4 autorskie kompozycje (oraz Intro/Outro i jeden utwór instrumentalny) i jest do nabycia drogą internetową na naszej stronie internetowej. Całością produkcji zajął się Mariusz Piętka.

Na przełomie 2009/10 roku w zespole nastąpiły nagłe zmiany personalne. Poison Words opuścił perkusista Klaudiusz Mucek oraz klawiszowiec Klaudia Łabudek. W wyniku tych zmian zespół był zmuszony odwołać kilka koncertów m.in. na festiwalach w Czechach i przeglądach w Polsce. Dało to czas na opracowanie nowego materiału i przyniosło pozytywne zmiany. Nową wokalistką zespołu została na niedługo Justyna Czyż, posadę klawiszowca zajęła natomiast - ówczesna wokalistka - Marta Śliż. Na stołu perkusyjnym za zestawem zasiadł Szymon Kupka. Ostatecznie z powodu kilku zgrzytów miejsce frontmanki zajęła Katarzyna "Kitty" Materna - charyzmatyczna wokalistka znana m.in. z występów w poznańskim Selaterion.

Skład:

Katarzyna "Kitty" Materna - wokal
Marta Śliż - klawisze, wokale
Adam "Proboszcz" Mróz - gitara
Piotr "Konsek" Mróz - bas
Szymon Kupka - perkusja

Dyskografia:

Demo:
(2008) Demo 2008

EP:
(2009) The Kiss of a nightmare


Strony zespołu:
www.poisonwords.com
www.myspace.com/thepoisonwords
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły