Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Pleasure And Pain

Pleasure And Pain - włoski zespół darkwave. Grupa rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku z dniem kiedy wokalista późniejszej formacji Paolo Cataldi napotkał na swej drodze późniejszego klawiszowca i kompozytora Gianluca Bellincampi. Spotkanie stało się przełomem po którym nastąpił intensywny okres twórczy.
Po 8 miesiącach duet miał już sprawnie działający repertuar, z którym bez żenady mógł zaprezentować się podczas skromnych występów w niezależnych klubach w Rzymie. Koncerty wbrew obawom cieszyły się sporym zainteresowaniem. Z każdym występem przybywało nowych nagrań i wiary zainteresowanej twórczością kreatywnych Włochów.

Kolejne lata działalności formacji to solidne prace nad świeższym materiałem, o tyle bardziej zróżnicowanym co pozwalającym wydać duetowi pierwsze demo. Na płytce prócz dobrze znanych nagrań pojawiły się absolutne premiery nadające brzmieniu formacji nowego, darkwave'owego oblicza. Spory sukces dema i jego entuzjastyczne recenzje pozwoliły Pleasure And Pain na solidną trasę koncertową po Włoszech i okolicach oraz gościnnych udziałach na klimatycznych składakach.

W lutym 2003 roku na rynek trafia drugie demo "Naked Blood". Jego zawartość stanowi 5 premierowych kompozycji. Wydawnictwo osiąga spektakularny sukces co pozwala młodym Włochom na podpisanie papierów z tłocznią DreamCell11 Entertainment, która staje się także wydawcą ich pierwszego longplaya "Exit Gate" z 2004 roku.

Obecnie, jeśli wierzyć zapowiedziom, formacja w poszerzonym składzie pracuje nad nowym albumem.
    
Skład:

Paolo Cataldi - wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie
Gianluca Bellincampi - instrumenty klawiszowe
Paolo Paterna - gitara elektryczna

Dyskografia:

01. Indelible (Demo) (2001)
02. Naked Blood (Demo) (2003)
03. Exit Gate (2004)

Oficjalna strona internetowa: www.pleasureandpain.it
MySpace: www.myspace.com/pleasureandpainofficial
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły