Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Pierwszy utwór z nowego albumu Accept

Koncert Accept w warszawskiej Stodole zbliża się wielkimi krokami, tak jak i premiera najnowszego albumu heavymetalowców zza naszej zachodniej granicy. Szóstego kwietnia album "Stalingrad" - bo taki tytuł będzie nosił nowy krążek Accept - ujrzy światło dzienne. Żeby podgrzać atmosferę zespół umieścił w sieci tytułowy utwór z nowej płyty, który zwiastuje kawał naprawdę dobrej muzyki. 
Kawałek jest już dostępny na YouTube. W wersji "na żywo" polscy fani usłyszą "Stalingrad" już 22 kwietnia, czyli kilka dni po premierze. Pracą nad albumem pokierował brytyjski producent Andy Sneap, znany ze współpracy między innymi z Megadeath, Exodus czy Nevermore, który pracował nad powrotem Accept na scenę. 
O tej współpracy opowiada gitarzysta zespołu Wolf Hoffman: "Pomiędzy zespołem a Andym istnieje doskonałe porozumienie. Tak było przy pracy nad 'Blood Of The Nations' i cieszymy się niezmiernie na kontynuację tej współpracy. Andy to nie tylko doskonały producent, ale także dobry przyjaciel, który od dawna jest członkiem rodziny Accept".
O nowej płycie Accept Hoffman mówi: "Niezwykle trudno jest pisać utwory, które w jakimś stopniu przypominają przeszłość, ale jednak nią nie są, rozumiesz - to tak jakby zżynać z własnej muzyki. Brzmi bardzo prosto, ale w rzeczywistości proste nie jest - zwłaszcza, jeżeli masz na swoim koncie 15 albumów! Jednak nowa płyta jest utrzymana ciągle w gatunku, z dużym ładunkiem nowych, świeżych pomysłów."  Założony  na początku  lat 70. przez wokalistę Udo Dirkschneidera i gitarzystę  Michaela Wagenera zespół po wielu latach zawieszenia w 2009 roku powrócił do muzycznego świata,  aby zaskoczyć swoich fanów nowym krążkiem, a przede wszystkim nowym wokalistą. Ku radości  zwolenników Accept w 2010 roku pojawiła się nowa płyta zespołu zatytułowana „Blood Of The Nations”. Od tego roku grupa zagrała ponad 180 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Zespół w ciągu tych 25 lat wydał 12 albumów studyjnych i trzy koncertowe, zarejestrował także DVD w 2002 roku zatytułowane „Metal Blast From The Past”. Sprzedaż płyt Accept sięga ponad 17 mln. egzemplarzy! Grupa ma na koncie trasy koncertowe u boku między innymi: Kiss, Metallica, Ozzy Osbourne, Iron Maiden czy Motley Crue. Accept supportował także AC/DC podczas ich ostatniej trasy koncertowej, był także gwiazdą festiwali Sonisphere w Stambule i Bukareszcie. W 2011 roku grupa odebrała w Berlinie nagrodę Metal Hammer Award – Best Metal Anthem. Jednym z najsłynniejszych utworów zespołu jest "Metal Heart", który zawiera fragmenty "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena i "Marszu Słowiańskiego" Piotra Czajkowskiego.

Przez lata działalności skład zespołu mocno zmieniał się. W 1976 roku do Dirkschneidera i Wagenera dołączyli  gitarzysta Joerg Fischer, perkusista Frank Friedrich i basista Peter Baltes. Tego samego roku Wagener opuścił grupę, na jego miejsce wskoczył Wolf Hoffman. W tym składzie Accept nagrał płytę mocno docenioną przez rynek pod hasłem „I’m a Rebel”, potem idąc za ciosem artyści wydali album „Breaker”, który był już prawdziwym sukcesem. Accept postawił od tego momentu na mocniejsze, heavy metalowe  brzmienie. W  takim klimacie muzycznym zespół  wydał  kolejny album „Restless and Wild” i zaraz później: "Balls To The Wall" (1983), "Metal Heart" (1985) oraz  "Russian Roulette" (1986), które stały się mocnymi pozycjami rynku muzycznym. Od tamtej pory Accept przeszedł wiele zawirowań personalnych, aby ostatecznie w 1997 roku muzycy skupili się na swoich solowych karierach.  Zespół powrócił na scenę w 2009 roku w składzie: Mark Tornillo - śpiew, Wolf Hoffmann - gitara elektryczna, Herman Frank - gitara elektryczna, Peter Baltes - gitara basowa, Stefan Schwarzmann - perkusja.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły