Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Film :

Piąty sezon "Czystej krwi" - już na DVD

true, blood, czysta, krew, serial, wampiry, książka, dvdSpragnieni? 17 maja do sklepów trafił piąty sezon serialu "Czysta krew". Serial jest emotiwany na antenie stacji HBO, a za dystrybucję na DVD w Polsce odpowiada Galapagos Films. W czwartym sezonie "Czystej krwi” bohaterowie stawiali czoła potężnej czarownicy chcącej zniszczyć wszystkie wampiry. Starcie z wiedźmą nie okazało się jednak końcem kłopotów mieszkańców Bon Temps. Seria zakończyła się sceną, w której Tara (Rutina Wesley) poświęciła swoje życie w obronie Sookie.

Piąty sezon pokaże czy Sookie uda się przywrócić przyjaciółkę do życia. Co ciekawe, o pomoc panna Stackhouse prosi… najbardziej barwną wampirzycę w serialu, urokliwą i niezwykle cyniczną Pam (Kristin Bauer van Straten). Tymczasem Bill i Eric (Alexander Skarsgård) stają przed wampirzym trybunałem, który chce ich skazać na karę śmierci za zabicie Nan, byłej rzeczniczki prasowej wampirów. Od wyroku ratuje ich wiadomość o uwolnieniu z betonowego grobu Russella Edgingtona (Denis O’Hare) - niesławnego króla wampirów przekonanego, że wampirom - jako istotom wyżej rozwiniętym - należy się władza nad światem. Sookie, Bill i Eric ponownie stają do walki z dawnym wrogiem.


Piąta seria czystej krwi powstała na podstawie 5. tomu cyklu Charlaine Harris o Sookie Stackhouse zatytułowanego "Martwy jak zimny trup” uzupełnionego o wątki z kolejnych książek.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły