Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Pełny skład Metal Hammer Festival 2011

Dzień 10 sierpnia br. będzie pamiętną datą dla polskiej sceny metalowej, a to ze względu na tegoroczny Metal Hammer Festival, na  którym po raz pierwszy zagra brytyjska legenda heavy metalu - Judas Priest. Do Judas Priest dołączyli również: Tank, Morbid Angel, Exodus i Vader. Tymczasem wiadomo już kto zamknie listę tych gwiazd, a będą to polskie zespoły: Mech, Soulburners i Animations.

Mech to formacja, której nie trzeba specjalnie przedstawiać rodzimym wielbicielom hardrockowych i heavymetalowych dźwięków. Grupa, której przewodzi doskonały wokalista Maciej Januszko, powstała w 1977 roku i działała przez kolejne 10 lat. W 2004 roku formacja została reaktywowana, a już w następnym roku premierę miał nowy album zespołu - „Mech”, na którym zawarto nowe wersje hitów zespołu z lat 80 - tych jak i zupełnie premierowe utwory. Dopełnieniem płyty były koncerty, w których Mech towarzyszył wielkim gwiazdom sceny muzycznej: Korn, Black Label Society, Soulfly, Heaven and Hell, Uriah Heep. Obecnie zespół powraca z nową płytą MECH – ZWO. Nagrania są dokonywane w Mediastudio pod wodzą Piotra Dzikiego Chancewicza. Album ukaże się nakładem Metal Mind Productions już wiosną.

Soulburners to Grupa określana jako "rock'n'rollowa petarda", która daje wybuchowe koncerty w Polsce i poza jej granicami. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy udzielają się lub udzielali m.in. w Black River, Wrinkled Fred, El Dupa, Coalition, Hundred Inch Shadow, Poker Face i wielu innych. Do tej pory grupa ma na koncie album "Gonna Burn Your Soul" z 2008 roku oraz EPkę "Ride Again". Obecnie zespół skupia się na koncertowaniu i tworzeniu materiału na trzecią płytę oraz kończy prace nad teledyskiem do utworu "Supercool".

Festiwal rozpocznie występ grupy Animations. Formacja powstała w 2006 r., w Jaworznie, a w jej twórczości można odnaleźć elementy takich stylów jak prog rock, metal, fusion oraz jazz. Zespół zadebiutował w 2007 r., albumem "Animations", a 2 lata później ukazał się kolejny krążek - "Reset Your Soul". Obecnie grupa pracuje nad nową płytą, którą promuje singiel "Slowly Die Inside", jak zapowiada gitarzysta zespołu, Kuba Dębski: "Będzie ciężko, melodyjnie, a całość oprzemy na naprawdę solidnym groovie"

Bilety w sprzedaży!

www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl , www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):

Loża – 400/ 450 zł
Sek. H i J – 275/ 300 zł
Sek. czerwony i niebieski do X rzędu – 170/ 185 zł
Sek. niebieski od XI rzędu – 140/ 150 zł
Płyta (miejsca stojące) – 155/ 170 zł

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl/metalhammerfestival

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły