Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Pain of Salvation i Votum na Metalhammer Festival

Znane już są kolejne zespoły, które wystąpią na tegorocznym Metalhammer Festival 27 sierpnia w katowickim Spodku. Do Amerykanów z  Korn, Szwedów z Katatonii i Opeth, naszych rodaków z Riverside dołączą kolejne grupy: Pain of Salvation i progmetalowcy z Votum. Wkrótce na oficjalnej stronie festiwalu zostanie ogłoszony ostatni z zespołów, który będzie dzielił scenę z wymienionymi artystami. Całość imprezy rozpocznie się wcześniej niż pierwotnie zakładano tzn. o godz. 13.30, a otwarcie bramek nastąpi o godz. 12.45.

Pain Of Salvation to kultowa już szwedzka formacja z kręgu progresywnego metalu, która na muzycznym rynku działa już od 1984 r. W twórczości zespołu znajdziemy elementy takich stylów jak metal, pop, funk, blues, goth, folk, a także wpływy muzyki orientalnej i arabskiej. Początkowo grupa działała pod nazwą Reality, ale w 1991 r. przemianowała się na Pain Of Salvation. Zespół zadebiutował w 1997 r. za sprawą krążka "Entropia".

Votum to jedno z największych odkryć na krajowej scenie progresywnego rocka i metalu. Na początku 2008 roku zespół wydał debiutancki album "Time Must Have A Stop", który szybko został zauważony i doceniony w Polsce, a już jesienią formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Progrock Records. W tym samym roku grupa wyruszyła na trasę Black Sun Tour, w ramach której wystąpili w siedmiu największych miastach w Polsce.

Ceny biletów (w przedsprzedaży/w dniu koncertu):
Loża – 400/450 zł
Sek. H i  J – 275/300 zł
Sek. czerwony i niebieski do X rzędu – 170/185 zł
Sek. niebieski od XI rzędu – 140/150 zł 
Płyta (miejsca stojące) – 160/175 zł

Źródło: www.metalmind.com.pl

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły