Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

Pain już za kilka dni w Polsce

Już tylko kilka dni pozostało do wizyty szwedzkiego Pain w naszym kraju. Fani  industrialno-metalowego projektu Petera Tägtgrena z całą pewnością nie mogą się już doczekać tych dwóch koncertów, z których pierwszy odbędzie się już za cztery dni - 16 maja w warszawskiej Progresji, a drugi - dzień później w krakowskim Studio. Towarzystwa szwedzkiej formacji udzieli norweska Sirenia oraz ukraiński doom metalowy Gloom Of Doom. Polskimi akcentami będą występy: Cemetery Of Scream oraz Diokhan. Organizatorem wizyt Pain w Warszawie i Krakowie jest Global Production, koncerty medialnie wspiera DarkPlanet.
Szczegóły koncertów:

16 maja, Warszawa, Progresja
ul. Kaliskiego 15a
www.progresja.com

17 maja, Kraków, Studio
ul. Budryka 4
www.klubstudio.pl

Bilety do kupienia w sieci sprzedaży firmy Eventim (Empik, MediaMarkt, Saturn itp.) przez internet (www.eventim.pl) lub bezpośrednio w klubach w dniu koncertów.
Zespoły:

Pain [industrial metal - Szwecja]
Szwedzki zespół, a właściwie projekt Petera Tägtgrena - gitarzysty i wokalisty death-metalowego Hypocrisy. W chwili obecnej Peter jest jedynym stałym członkiem zespołu. Pod koniec 2008 roku na sklepowe witryny trafiło szóste studyjne dzieło Pain. Album opatrzony tytułem "Cynic Paradise" już niejako tradycyjnie zawiera świetne industrial, electro metalowe utwory oraz gościa. Swoją obecność na materiale, a dokładnie w dwóch kompozycjach zaznaczyła Szwedka Anette Olzon - na co dzień głos fińskiego zespołu Nightwish.
www.myspace.com/pain

Sirenia [gothic/metal/rock - Norwegia]
Norweska grupa muzyczna, powstała z inicjatywy gitarzysty grupy Tristania w 2001 roku. W swoich utworach grupa łączy elementy muzyki klasycznej, gothic metalu, metalu symfonicznego i ostrzejszych gatunków, jak black i death metal. Dwa koncerty w Polsce są częścią trasy promującej najnowszy album "The 13th Floor"(2009). Płyta ta została nagrana już z nową hiszpańska wokalistką Ailyn.
www.myspace.com/sirenia
www.sirenia.no

Cemetery of Scream [doom metal - Polska]
Legenda polskiej sceny muzyki klimatycznej. Tym razem krakowski zespół pojawia by promować świetnie przyjętą płytę "Frozen Images", najlepszą w dotychczasowej karierze !!! Formacja  powstała 1993 roku, w Krakowie. "Frozen Images" to szósty materiał w dorobku formacji. 10 marca dzięki wytwórni MVD nowa płyta miała premierę w USA.
www.cemeteryofscream.com
www.myspace.com/cemeteryofscream

Diokhan [rock - Polska]
To młoda krakowska grupa grająca rockową muzykę z niezwykłym pazurem i melodyjnym feelingiem. Nie obce są jej wpływy Nu metalu. W 2008 roku własnym sumptem wydali demo „Speech Of Madness".
www.myspace.com/diokhanband

Gloom of Doom [metal - Ukraina]
Metalowa nadzieja ukraińskiej sceny. Zespół zamierza w 2009 roku nagrać swój debiutancki materiał.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły