Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Pagan Forest

Pagan Forest co prawda nie jest zespołem młodym, ale ze względu na to, że długo nic nie nagrał w ostatnim czasie, mało znanym obecnie. Zespół powstał w 1995 roku z inicjatywy Sonoath, Welesa i Bakisa. Początkowy okres działalności to przede wszystkim próby skrystalizowania stylu muzycznego, który ewoluował na przestrzeni kolejnych miesięcy. Obszarem muzycznym w jakim zespół postanowił się realizować, stało się połączenie wielu różnorakich gatunków i przełożenie ich na specyficzny i oryginalny styl. Pagan Forest postawił na kompilację black i death metalu z muzyką symfoniczną i klasyczną oraz elementami folku.
W 1997 powstaje pierwsze oficjalne demo "U Stóp Księżyca Me Ciało Utkwiło", które ze względu na słabą promocję nie zostało specjalnie zauważone. Zespół w tym okresie bardzo intensywnie pracował nad nowym materiałem, czego efektem było nagranie w 1999 roku nowego demo "Pośród Złowieszczej Ciszy". Ponieważ w tym czasie Pagan Forest posiadał pełny skład koncertowy, zagrał również kilka koncertów. "Pośród Złowieszczej Ciszy" zdecydowanie bardziej pozytywnie zaznaczył się w podziemiu niż poprzednie demo. Pojawiły się nawet propozycje wydania go na płycie, jednakże w zespole doszło do przetasowań personalnych w wyniku czego zespół zawiesił działalność. Rozpoczecie studiów przez muzyków tworzących trzon Pagan Forest i jednoczesne zaangażowanie ich w inne projekty takie jak Painful Joy czy Dark Eden powoduje blisko 4 letni okres stagnacji. Nie oznacza to, że Bakis i Sonoath nie pracowali nad nowym materiałem. Powstawały nowe kompozycje, ale bardzo powoli.

W 2004 zespół nagrywa przy pomocy kilku znajomych muzyków nowe promo "Pure Hormony Of The Night" i rusza z promocją. W tej chwili Pagan Forest jest w trakcie kompletowania dostatecznie silnego składu oraz przygotowywania się do koncertów.

Skład:

Bakis - wokal
SaintSinner - wokal
Sonoath - instrumenty klawiszowe
Northflame - gitara elektryczna
Sat - gitara basowa
Młody - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Marcin - wokal
Nahald - instrumenty klawiszowe
Gryszard - gitara elektryczna
Andrzej Osmałek "Grooby" - gitara basowa

Dyskografia:

01. U Stóp Księżyca Me Ciało Utkwiło (Demo) (1997)
02. Pośród Złowieszczej Ciszy (Demo) (1999)
03. Pure Harmony Of The Night (Demo) (2004)
04. Pośród Złowieszczej Ciszy (Compilation) (2005)

Oficjalna strona internetowa: www.paganforest.pl
MySpace: www.myspace.com/paganforest
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły