Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

OldTown Festival 2016

OldTown Festival 2016, OldTown Festival, postapokalipsa, fantastyka postapokaliptyczna

Dwunasta edycja postapokaliptycznego OldTown Festival odbędzie się 18-24 lipca na terenie opuszczonego lotniska Kluczewo pod Stargardem (woj.zachodniopomorskie). Ponad 800 uczestników weźmie udział w trzydniowej grze terenowej (larp) oraz programie artystyczno-widowiskowym. Czekają na nich między innymi koncerty, warsztaty tworzenia klimatycznych oraz zawody sportowe. OldTown Festival to największy w Polsce zlot miłośników fantastyki osadzonej w realiach post-apokalipsy, czyli wyobrażeniu świata po globalnym konflikcie nuklearnym.

Główną inspiracją dla organizatorów są gry z serii Fallout, filmy typu Mad Max czy książki z uniwersum Metro 2033. Główną atrakcją imprezy plenerowej jest larp, czyli wielka gra terenowa. Uczestnicy przenoszą się do postnuklernego miasta - tytułowego OldTown, gdzie mają jedno zadanie - przetrwać. Poza trwającą trzy dni symulacją świata po wojnie atomowej przewidziana jest również sesja fotograficzna z użyciem scenografii i najlepszych strojów z gry, a także wernisaż sztuki post-apo, koncerty, fireshow, pokazy tańca brzucha, zawody Strongman oraz imprezy muzyczne prowadzone przez profesjonalnych djów.

OldTown Festival startuje w poniedziałek, 18 lipca. Od wtorku do czwartku trwa larp. W czwartkowy wieczór rozpoczyna się trwająca do niedzieli część artystyczno-widowiskowa.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły