Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Nowy album Radiohead coraz bliżej

Coraz bliżej premiery nowej płyty brytyjskiej grupy Radiohead. Zespół informuje na swoim blogu, że fani będą mogli spodziewać się albumu pod koniec 2007 lub na początku 2008 roku. W marcu tego roku muzycy przystąpili do miksowania gotowego materiału. Wcześniej, w 2006 roku zespół zaprezentował nowe kompozycje podczas trasy koncertowej obejmującej Amerykę Północną i Stary Kontynent. Podczas występów zagrali aż dziesięć nowych piosenek. Ostatnim jak na razie albumem w dyskografii grupy Radiohead jest wydany 9 czerwca 2003 roku "Hail To The Thief".
"Od jakiegoś czasu pracujemy nad tą płytą. Ale już prawie ją skończyliśmy!" - oznajmił na blogu zespołu Ed O'Brien, gitarzysta Radiohead. Muzyk dodaje: "Wiem, dawno się nie odzywaliśmy, ale to już naprawdę niedaleko". Grupa weszła do sali prób już w 2004 roku. Niedługo potem zapadła decyzja o przerwaniu pracy nad nowymi utworami. Skład ze świeżymi pomysłami wznowił nagrania w 2005 roku. Podjął wtedy zaskakującą decyzję o zmianie producenta - tym razem w nagrywaniu pomagał im Mark Stent. Po chwili jednak powrócili do pracy z Nigelem Godrichem, znanym z produkcji ich poprzednich płyt.

Czas oczekiwania na nowy krążek zespołu miłośnikom twórczości Radiohead mogło umilić wydanie solowych dokonań Thoma Yorke'a, wokalisty i lidera zespołu. Wydawnictwo nie zrekompensowało jednak wielu fanom braku nowych nagrań macierzystej formacji Thoma. Nie próżnował również gitarzysta Jonny Greenwood, zajmujący się komponowaniem utworów klasycznych.

18 czerwca tego roku w serwisie YouTube muzycy zamieścili chaotyczną, minutową zbitkę krótkich fragmentów kilku nowych kompozycji. Nowy materiał można też usłyszeć na bootlegach z koncertów grupy. Nieznana jest jak na razie nazwa albumu, wygląd okładki czy data wydania nowej płyty brytyjskiej grupy.

Oficjalna strona internetowa: www.radiohead.com
MySpace: www.myspace.com/radiohead
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły