Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Nowe oblicze Neuronii

Zespół Neuronia przygotował specjalną wersję swojego najbardziej znanego utworu „Put Your Dukes Up”. Nowy wariant, znanej już między innymi z teledysku piosenki, zaskoczy tych, którzy znają zespół z dwóch płyt studyjnych, ale też zapewne przyciągnie uwagę nowych fanów – po raz pierwszy bowiem warszawiacy zaprezentowali się w polskiej wersji językowej – wspomniany już utwór został ponownie nagrany, zmiksowany, zaśpiewany w ojczystym języku i nosi tytuł „Trzymaj gardę”.
Utwór jest już dostępny do odsłuchu na oficjalnych stronach Myspace zespołu, profilu Facebook oraz na ReverbNation (linki pod artykułem).

Czy to jednorazowy zabieg, czy może nowy kierunek na przyszłość? Głos ma Maciek, wokalista Neuronii: "Na razie jest to jednorazowy strzał. Nie ukrywam, że po polsku nie tylko trudniej jest napisać dobry tekst, ubrać go w odpowiednie frazowanie, ale też zaśpiewać go w taki sposób, żeby nie zająknąć się na którejś z naszych szeleszczących głosek. Tym razem chyba się udało, a przyszłość? Czas pokaże…"

Od wczoraj wiadomo również, że wśród blisko 700 zespołów zgłoszonych na tegoroczny Przystanek Woodstock, Neuronia przeszła dwa pierwsze etapy i znalazła się w gronie 36 kapel, które zagrają w półfinałach w drugiej połowie maja. 

„Follow the White Mouse”, najnowszy album warszawskiej Neuronii, jest od tygodnia dostępny w międzynarodowym wydaniu ukraińskiej wytwórni Metal Scrap Records. Płyta została przygotowana w atrakcyjnej, kolekcjonerskiej wersji. Wersja płyty przeznaczona na międzynarodowy rynek opatrzona jest rozbudowanym 12-stronicowym bookletem, a także ozdobnym laserowym grawerunkiem na dolnej stronie krążka. Międzynarodowa wersja albumu dostępna jest m.in. w sklepie internetowym Metal Scrap Records (www.metalscraprecords.org.ua/en) oraz poprzez partnerskie dystrybucje wydawcy w Europie, obu Amerykach i Azji (pełna lista dystrybutorów na stronie Metal Scrap Records).
W Polsce „Follow the White Mouse” jest stale do nabycia w sieci salonów Empik, dobrych sklepach muzycznych i licznych sklepach internetowych, oraz  w formie cyfrowej na stronie www.neuronia.bandcamp.com.

źródło: Fantom Media

Oficjalna strona zespołu: www.neuronia.pl
MySpace: www.myspace.com/neuronia
Facebook: www.facebook.com/Neuronia
Reverbnation: www.reverbnation.com/Neuronia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły