Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Nowa płyta Therion w 2010 roku

Także grupa Therion, która obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności przygotowała dla fanów niespodziankę. Zespół planuje wydać serię jubileuszowych, koncertowych krążków DVD. Na pierwszej części wydawnictwa znaleźć będzie można zapis ostatniej trasy koncertowej z nagranym klasycznie koncertem na Węgrzech i występem sfilmowanym w styczniu w Polsce. Natomiast nowy album Szwedów ma powstawać w roku 2009. Wydanie płyty i trasa koncertowa są planowane na rok 2010. W związku z natłokiem produkcyjnym wspomniane na początku DVD ukazałoby się dopiero w roku 2011.
W tym roku nastąpiły również zmiany personalne w składzie grupy - odszedł wokalista Mats Levén (Yngwie Malmsteen, Krux, Treat, At Vance). Fakt ten wpłynął na występ zespołu na tegorocznym festiwalu Wacken Open Air pod koniec sierpnia. Na miejsce Levéna do zespołu przyszedł Thomas Vikström, który najbardziej znany jest z dokonań na płycie "Chapter VI" (1992) zespołu Candlemass.

Ostatnim studyjnym albumem Therion jest krążek "Gothic Kaballah" wydany w 2007 roku.

Przypomnijmy, że już 13 grudnia w Klubie Studio w Krakowie grupa Therion zagra swój jedyny koncert. Supportem będzie norweska formacja Sirenia.

Oficjalna strona internetowa: www.megatherion.com
MySpace: www.myspace.com/therion
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły