Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Nile - Black Seeds Of Vengeance

Po sukcesie debiutanckiego albumu, jego następca jest zazwyczaj weryfikatorem prawdziwej wartości zespołu. O ile debiutancki krążek Nile - "Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka" zawierał dosyć standardowy death metal z elementami egipskimi, o tyle jego następca, to prawdziwa perełka.
Zespół poszedł za ciosem i wydał albumik, który powiniem pójść w pięty starym wyjadaczom... Najważniejsza rzecz - "Black Seeds Of Vengeance" jest albumem perfekcyjnie skomponowanym, gdzie egipskie motywy są fanstatycznie wplecione w kawał death metalowego mięsa. Kolejnym plusem jest to, że te elementy w ogóle ze sobą nie kolidują, a jedno przesiąka drugim - tego własnie brakowało na debiucie. Dominują utwory krótke, utrzymane w bardzo szybkich tempach, przeplatanych mocarnymi wzolnieniami, jakże różnymi od tych z Morbid Angel... Co do samego death metalu - dawno nie słyszałem tak pomysłowego albumu! Muzycy śpiewają na 3 głębokie growlingi, z czego growling pana Tolera-Wade'a jest naprawdę brutalny! Bardzo dobrym posunięciem było zachowanie umiaru w technice - zespół pokazuje, że grać potrafi, ale nie jest to tak techniczne granie jak Necrophagist czy Death. W utworach pojawia się wiele tematów, gwałtownych zmian tempa, odrobina łamańców, mocarne shreddingi ("Masturbating The War God"), odrobinę orientalne, ale raczej mało popisowe solówki, pierwszorzędne, bardzo urozmaicone partie perkusji Dereka Roddy'ego (który przed sesją zastąpił Pete Hammourę). Nawet bas niejakiego Chiefa Spiresa czasem pojawia sie na pierwszym planie. Na płycie jest zaledwie jeden utwór epicki, ale dzięki temu płyta nie jest przeładowana egipską symfoniką.

Płyta posiada świetne brzmienie, nie tak sterylne jak "Annihilation Of The Wicked", ale dzięki temu zespół brzmi potężnie, naturalnie i... death metalowo! Dla mnie jest to bezdykusyjnie najlepszy jak dotąd album Nile i jeden z lepszych albumów w gatunku.

Wydawca: Relapse Records (2000)
Komentarze
stanki : Hehe no juz zyskałem płeć :D Ja własnie nie twierdze ze Canib...
stanki : Taa ja ich uważam za królów 8) Choć nie jedynych powiem tak DM ma...
KostucH : Te posłuchaj czegoś co by Ci to szybko przepchało :twisted: U...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły