Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

New Night over Europe Tour już za chwilę w Polsce

Katatonia to jeden z tych zespołów, który przez lata wypracowywał swój styl osiągając status gwiazdy i jednego z największych zespołów prezentujących melodyjne a zarazem depresyjne brzmienia w muzyce rockowej. Muzycy na dwóch koncertach w Polsce będą promować swoje ostatnie wydawnictwo w ramach New Night over Europe 2010 Spring Tour. Do naszego kraju Katatonia przyjedzie w towarzystwie doom metalowej formacji Swallow The Sun oraz niemieckiej post rockowej formacji Long Distance Calling. Koncerty odbędą się 31 marca w krakowskim klubie Loch Ness oraz dzień później w warszawskiej Stodole. Darkplanet patronuje wizycie Szwedów.
Przypomnijmy, że Katatonia zagra w Polsce dzięki Go-Ahead. Bilety na koncerty dostępne są w przedsprzedaży w cenie 79 złotych między innymi za pośrednictwem sieci Eventim. W dniu imprezy za bilety na występy Szwedów trzeba będzie zapłacić 10 złotych więcej.

Katatonia to szwedzki zespół, znany jako jeden z pionierów doom metalu. Karierę zespołu można podzielić na 3 etapy: podczas pierwszego ich muzyka brzmiała jak doom metal połączony z black metalem, aby w drugim zastąpić black metal, death metalem. Aktualnie zespół tworzy muzykę określaną jako depresyjny rock. Do Polski muzycy przyjadą w związku promocją swojego ostatniego studyjnego albumu "Night Is A New Day" (więcej).
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły