NNHMN
Amphi Festival 2020
Video :

NeraNature - Foresting Wounds

W poniedziałek swoją premierę miał solowy, debiutancki album Nery - wokalistki Darzamat - zatytułowany "Foresting Wounds". Kolejnym utworem promującym ten krążek jest "Precious Now", do którego powstał teledysk. Klip ten można zobaczyć na oficjalnym profilu Metal Mind Productions w portalu YouTube.
Nera tak mówi o swoim teledysku: "Wybór padł na utwór "Precious Now" właściwie miesiące temu, bo to jeden z moich faworytów na płycie. Scenariusz rodził się w mojej głowie tydzień po tygodniu, a same zdjęcia zajęły nam kilka dni. Obraz, który powstał w dosłowny sposób, przedstawia ucieczkę z miasta po to by zwolnic, poskładać myśli i pobyć ze sobą sam na sam. Tekst natomiast sugeruje nam zachłyśnięcie się tym co tu i teraz, pozostawienie męczących wspomnień za sobą, a także wyrwanie się z sideł planów na przyszłość. Jedyne, co naprawdę mamy, to chwila, która trwa..."

Pomysł stworzenia NeraNature zrodził się z inicjatywy Nery - wokalistki Darzamat na początku 2009 roku. Artystka chciała wraz z odpowiednią stylistycznie muzyką przekazać swoje przemyślenia dotyczące odwiecznej więzi człowieka z przyrodą, jak również osobiste odczucia związane z obserwacją relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocjom.

NeraNature czerpie inspiracje z takich nurtów muzycznych jak: trip rock, rock atmosferyczny, ambient czy progresywny metal. Zespół jest porównywany do Katatonii czy The Gathering, z racji łatwości do budowania magicznej atmosfery swoich kompozycji. Na debiutanckim albumie "Foresting Wounds" znalazło się dwanaście autorskich numerów utrzymanych w stylistyce atmospheric rock/metal, w tym cover utworu Garbage - "The World is Not Enough". Mimo, ze materiał jest bardzo klimatyczny, to jednak zespół z łatwością balansuje pomiędzy zmysłowymi balladami, a bardziej energetycznymi utworami.

Niezwykle istotną osobą podczas tworzenia "Foresting Wounds" okazał się producenta - Jarosław Toifl, który nadał płycie ostateczny szlif.  Album promuje singiel "Shattered". A o tym, jak NeraNature sprawdza się na żywo, będzie można przekonać się już 6 czerwca, kiedy to Nera z zespołem wystąpi jako support Disturbed w warszawskiej Stodole.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły