Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Necrovation - Breed Deadness Blood

Oldschoolowy death metal wraca do łask - zwłaszcza ten prezentowany przez europejską scenę. Pochodzące z Kristianstadu trio Necrovation jest dobitnym tego dowodem, bo choć grupa w swoim dorobku ma póki co zaledwie jeden album, to omawiany tutaj "Breed Deadness Blood" dowodzi, że to najbardziej klasyczne wcielenie najbardziej śmiercionośnego z gatunków wciąż może brzmieć świeżo.
Necrovation na swoim debiucie podąża ścieżką wypracowaną kilka lat wcześniej przez wielki Repugnant. Nie jest to granie nawiązujące do klasyków szwedzkiego takich jak Entombed, Dismember czy Grave. Na "Breed Deadness Blood" niewiele odnajdziemy motywów, w którym będziemy słyszeć nisko strojone, rzężące gitary wygrywające rozbujane riffy w takcie miarowych uderzeń perkusji.

Necrovation stawia na ścianę dźwięku, ścianę pełną surowości i archaiczności. Utwory utrzymane są raczej w jednostajnym, dość szybkim tempie, gitary nie są nadzwyczaj ciężkie, ale wystarczająco agresywne, zaś wokalista zamiast operować standardowym growlingiem czaruje czymś na pograniczu skrzeku i warczenia.

Od brzmienia, aż po aranżacje duch Repugnant jest tu wszechobecny. Powiedzmy sobie od razu - "Breed Deadness Blood" może pucować buty albumowi jakim był "Epitome of Darkness" - to nie te pomysły, nie ta energia, nie ta świeżość. Nie zmienia to jednak fakt, ze wciąż mamy tu do czynienia z kawałem dobrego, deathmetalowego grania, którego w żadnym z powyższych elementów nie można umniejszać.

Jeśli ktoś prześledzi ostatnie pięć lat pod kątem oldschoolowego death metal na pewno zauważy, że debiutancki album Szwedów jest wydawnictwem wyróżniającym się. Pod wieloma względami jest to album kompletny. Nie ma tu oryginalności, nie ma tu może powodów do zachwytów, ale też nie ma powodów do narzekań. Necrovation dostarczył porcję wysokiej jakości death metalu i chwała im za to.

1. Dead Faith's Purulence
2. Breed Deadness Blood
3. Dark Reverie
4. Putrid Evocation
5. Recessed in Frailty
6. Seal the Gates
7. Crush Imp Widower
8. Death Salvation
9. Divinity Obscure

Wydawca: Blood Harvest (2008)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły