Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Nachtmahr - Can You Feel The Beat?

Po latach czynnej działalności w ramach projektu Nachtmahr Thomas Rainer może być z siebie dumny. Na przestrzeni tych kilku wydawnictw które dotąd po sobie pozostawił nie raz nie dwa udowodnił swoje umiejętności i co tu dużo ukrywać – talent. Teraz, właściwie już parę miesięcy temu za pośrednictwem najnowszego wydawnictwa - 13-częściowej EP-ki "Can You Feel The Beat?" przyszedł czas na odważne kroki w stronę mainstreamu industrial harsh electro. Widać to nie tylko za sprawą pilotującego wydawnictwo klipu do kawałka tytułowego ale w ogólnej metamorfozie zawartości najświeższej produkcji Austriaka.


Jak nie trudno się domyślić przy okazji takich wydawnictw przeważająca część materiału jest remixowana przez kolejne składy/ projekty. W przypadku "Can You Feel The Beat" tych remixów mamy aż 8, jednak za każdym z nich kryje się jeśli nie legenda sceny harsh to chociaż gość równie znany co sama gwiazda. Tak więc poczynając od Grendela poprzez Uberbyte, X-rx, Memmeker aż do Suicide Commando czy Patricka Damiani udzielającego się m.in w neofolkowym Rome. Wyjątkiem są obiecujący goście z Ukrainy kryjący się pod nazwą Dirty Bird 13. Do pełnej 13 brakuje 5 kawałków co sugeruje że taki właśnie jest odautorski wkład w całe wydawnictwo.
Rzecz która wyraźnie rzuca się już od pierwszego razu z tą EP-ką w uszy to wyraźny prym remixów nad Nachtmahrowymi piosenkami. Nie wiem czy mistrz Thomas tym razem sobie odpuścił, czy to jakiś niepokojący zwiastun spadku formy ojca bądź co bądź trzech projektów. Niby słychać tu tego samego Nachtmahra co przed dwoma laty "prowadził wojny" na klubowych parkietach, ale jakby nie w formie. Pominę fakt iż pierwsze dwa utwory zupełnie mnie nie kupiły, jednak mimo to kolejny "Nenn' mich Wie Du Willst" będący notabene coverem utworu punkowego Boshe Onkelz, nawet upstrzony syntezatorowym popisem na koniec, rodem z podwórka współczesnego synth-pop'u zwyczajnie nie ma kopa. Troszeczkę lepiej rzecz się ma z "Verrater An Gott"który wprawdzie nic nowego nie odkrywa ale przynajmniej poziomem dorównuje do tego którym zbyt długo byliśmy raczeni by zwyczajnie o nim zapomnieć. Jednak to nie pierwszy raz gdy Nachtmahr – mówiąc kolokwialnie – kładzie lachę na mniejsze wydawnictwa, że wspomnę wątpliwej jakości hołd mundurowym dziewczętom przy okazji "Madchen In Uniform". Pozostaje więc oczekiwania odłożyć do czasu wieści o nowym long play'u projektu, tymczasowo zadowalając się genialnie wyważonymi wprost na europejskie – i nie tylko – dancefloory remixami śmietanki sceny harsh electro-industrial.
Tracklista:
01. (Wo Ist) Deine Gott02. Geräuschplatten03. Nenn' Mich Wie Du Willst (cover Bohnse Onkelz)04. Can You Feel The Beat?05. Can You Feel The Beat? (Grendel rmx)06. Can You Feel The Beat? (Uberbyte rmx)07. Can You Feel The Beat? (Dirty Bird 13 rmx)08. Verrater Gott09. Verrater Gott (Suicide Commando rmx)10. Verrater Gott (X-rx rmx)11. Verrater Gott (Memmeker rmx)12. Rise And Fall (Patrick Damiani rmx)13. Can You Feel The Beat (Rioters Anthem by Population)
Wydawca: Tristol (2011)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły