Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Myopia - Transmyopic Interconnection

Myopia, Transmyopic Interconnection, sludge metal

Wiedziałem na co się piszę odpowiadając na maila od Myopia. To nie miała być sielanka i zgodnie z przewidywaniami nie była. W kosmicznej, porozlewanej oraz poprzecinanej mikrocząsteczkami okładce, zawierają się tytuły o ciężkich konstrukcjach i wszystko to naprowadza na zwichrowaną, zbudowaną cyfrowymi macierzami muzykę, która wsysa niczym galaktyczny wir, tłukąc przy tym niemiłosiernie deszczem meteorytów.

„Transmyopic Interconnection” to historia trwająca miliony lat, skondensowana w pół godzinie muzyki. Są to dzieje naszej planety, która ginie na skutek dobiegającego ze słońca promieniowania jonizującego. Nieliczni, którzy to przeżyli odkrywają nową planetę o nazwie Morth, która wygląda dokładnie jak Ziemia miliony lat temu. Kończy się to jednak refleksją, że niszczące siły będą żywotne przez następne tysiące lat, a „The cycle will go on…”. Zamykające płytę „Outroh” zaś przechodzi płynnie w początkowe „Introch” gdyby ktoś miał ochotę na powtórkę.

Natomiast wszystko co jest w środku jest jedną wielką plątaniną porozrywanych i pogmatwanych dźwięków. Jest to otchłań bezkształtna i wielowymiarowa, w której człowiek obija się o niezliczoną liczbę fal, promieni, pól magnetycznych i dziur ozonowych. Gitary i perkusja zmieniają kierunek co sekundę i są zgrane same ze sobą i z niczym innym w całym wszechświecie. Nie znajdziemy tu za grosz melodii, a jedyne co może się jakoś regularnie powtarzać to pewna rozstrojona ociężałość, która wprowadza elementy sludge metalu.

Trzeba to lubić i trzeba umieć się w tym odnaleźć. Ja nie mogę znaleźć swojego punktu zaczepienia, choć doceniam zarówno koncepcję, jak i wykonanie. Myślę, że jest to dobra płyta tylko może po prostu nie do końca dla mnie. Natomiast jeżeli ktoś sie lubuje w geomagnetycznych sztormach i astroannihilacji, nie powinien się zastanawiać.

Tracklista:

01. Introh
02. Myopia The Creature
03. Biocontinuum Dimension
04. Solar Flare
05. Geomagnetic Storm
06. Astroannihilation
07. Postapokalyptic
08. Myopia The God
09. Underredeveloped
10. Outroh

Wydawca: Myopia (2017)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły