Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Gry :

Microsoft - Xbox 360 ma przed sobą co najmniej 3 lata

Yusufa Mehdi, Xbox, Xbox 360, gry, gra, Microsoft

Microsoft przygotowuje się do premiery Xboksa One, jak twierdzi Yusufa Mehdi, nie oznacza to jednak że konsola Xbox 360 w chwili premiery młodszego brata odejdzie w zapomnienie. Xbox 360 ma przed sobą jeszcze co najmniej 3 lata wsparcia ze strony Microsoftu - zapewnia Mehdi. Zmiana pokoleniowa generacji konsol to nie jednorazowe wydarzenie.  W ciągu tych trzech lat na Xboxa 360 ukaże się ponad sto nowych gier. Nie wiadomo jednak, czy liczba ta wynika z szacunków, czy też z faktycznej ilości zaplanowanych gier.

Jak twierdzi Mehdi - konsola Xbox 360 "umrze" w 2016 roku, a do tego czasu będzie wspierana przez Microsoft. Mimo że Xbox 360 jest już na rynku osiem lat, to właśnie teraz ma przynieść największe zyski w swojej historii. Wsparcie Xboxa 360 ze strony Microsoftu polegać będzie rzecz jasna na utrzymaniu infrastruktury sieciowej. A jeśli chodzi o ekskluzywne gry na Xboxa 360, to raczej nie spodziewajmy się już  zapowiedzi ze strony studiów deweloperskich. Jeden z pracowników Microsoftu powiedział, że 11 lat życia konsoli będzie jej największym osiągnięciem oraz sukcesem Microsoftu.

Nie wiadomo jednak, co stanie się po 2016 roku, czy po tym okresie serwery z których korzysta Xbox 360 nadal będą działać, czy też zostaną wylączone tak jak miało to miejsce w przypadku oryginalnego Xboxa. Gdyby stało się podobnie w przypadku Xboxa 360, oznaczało by to koniec rozgrywek multiplayer oraz brak dostępu do cyfrowych kopii gier oraz zakupionych DLC. Dla wielu graczy fakt ten nie byłby zbyt przyjemnym doświadczeniem. Zobaczymy zatem, co stanie się z Xboxem 360 po 2016 roku.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły