Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Meshuggah i Current 93 gwiazdami OFF Festival

Pierwszymi artystami w składzie tegorocznego OFF Festival będą między innymi: Ariel Pink’s Haunted Graffiti, Liars, Meshuggah, Omar Souleyman oraz Current 93, który otworzy festiwal inauguracyjnym koncertem 4 sierpnia. Głowna część imprezy organizowanej przez Artura Rojka odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia w Katowicach.
Meshuggah to pięcioosobowy zespół muzyczny z Umeå w Szwecji. Muzyka, którą tworzą jest najczęściej szufladkowana jako progresywny, techniczny metal. Nazwa formacji pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza "zwariowany". Członkowie zespołu w swojej muzyce używają rozszerzonych, wielometrycznych pasaży, rozbudowanych partii perkusyjnych, niestandardowych sposobów taktowania rytmu, dysonujących, kanciastych gitarowych riffów i ostrych wokali. Trzon kapeli był zawsze niezmienny, w odróżnieniu od pozycji basisty, która od początku istnienia zespołu była zajmowana przez różnych muzyków.

Current 93 to zespół grający neofolk, industrial oraz muzykę eksperymentalną. Jest brytyjską formacją, którą założył w 1982 roku David Tibet po opuszczeniu Psychic TV. Muzycznie Current 93 oscyluje pomiędzy nastrojowym neofolkiem a muzyką industrialną i noise. Tibet jest jedynym "stałym" członkiem formacji, lecz Steve Stapleton'e (z Nurse With Wound) pojawia się niemal na każdej jego płycie. Kolejnym częstym kolaboratorem jest Michael Cashmore. Douglas P. (Death In June) jest kolejnym "bywalcem" Tibeta - gościł na dwunastu płytach Current'a 93. Steve Ignorant Pf Crass (używający pseudonimu "Stephen Intelligent"), Boyd Rice, Freya Aeswynn, Nick Cave, Rose McDowall, Tiny Tim i Ian Read Of Fire + Ice także użyczali swoich talentów na płytach Currenta. Nazwa grupy odnosi się do pism Aleistera Crowleya - liczba 93 jest jedną z najważniejszych liczb występujących w Thelemie. Mistycyzm i okultyzm pełnią istotną rolę w większości tekstów pisanych przez Tibeta. Sięga on często do wątków buddyjskich i konfucjańskich jak również do wątków chrześcijańskiego, część tekstów ma charakter wizyjny.
Komentarze
jedras666 : A czy ktoś się może orientuje, w którym dniu gra Meshuggah?
aghrrr : o! Meszugi się akurat po Rojku nie spodziewałam... fajnie, że się festiw...
lord_setherial : Trzeba jechać choćby ze względu na Meshuggah ;)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły