Paradoks
Castle Party 2018
Lokale :

Mega Club

Mega Club z siedzibą w Katowicach przy ulicy Żelaznej 9 (obiekt Laboratorium Prób Stali - Huty Baildon) jest jednym z najdłużej działających klubów na terenie aglomeracji śląskiej. Powstał w 1993 roku jako kontynuacja klubu studenckiego Pod Rurą, w którym założyciele późniejszego Mega Clubu działali w latach 1990-93. Na przestrzeni tych lat w klubie odbyło się setki imprez, koncertów, w których brały udział tysiące młodych ludzi mogących zrelaksować się w dobrej atmosferze, mieć bezpośrednią styczność ze swoimi idolami (atmosfera klubowych koncertów jest jedyna i niepowatrzalna).
Czołowi artyści polskiej sceny reprezentujący pełną paletę stylów muzycznych z powodzeniem przedstawiali na scenie klubu swoją muzykę spotykając się z gorącym odbiorem fanów. W ramach poszerzania oferty programowej została ona uzupełniona w ostatnich latach o wystawy fotograficzne i plastyczne promujące młodych, niezależnych twórców, stawiających pierwsze kroki w artystycznym świecie.

Głównym założeniem klubu stało się zapewnienie możliwie jak najbogatszej oferty muzycznej i rozrywkowej skierowanej do środowiska młodzieżowego. Dotychczasowe doświadczenia i osiągnięcia przekonują o dobrze obranym kierunku i mobilizują do dalszego rozwoju oraz poszukiwań nowych form aktywności klubu.

Z klubem współpracują czołowe firmy z branży koncertowej, stacje radiowe, gazety, telewizja, agencje reklamowe, firmy handlowe pragnące promować swoje produkty wśród naszejklienteli. Klub cieszy się niesłabnącą popularnością, co stwarza dobre warunki dla dalszego rozwoju klubu, który zyskał w wielu kręgach miano miejsca kultowego. Dowodem na to jest objęcie patronatu instytucjonalnego przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową, która należąc do czołówki polskich prywatnych wyższych uczelni postanowiła promować swój wizerunek w środowisku młodzieżowym. Na scenie klubu Madness wystąpili m.in. Kult, Voo Voo, Dżem, Myslovitz, Hey, Acid Drinkersm Vader Behemoth, Hate, Kat, Moonlight czy Closterkeller. Wsród gwiazd zagranicznych na scenie zagrali m.in. Biohazard, Crowbar, Clawfinger, HammerFall, Kovenant, Deicide, Mortiis, Cradle Of Filth czy Marduk. Taki dorobek stawia klub w czołówce polskich (i nie tylko) klubów koncertowych. Plany na najbliższą przyszłość utwierdzą pozycję klubu Madness na tym rynku.

Adres: ul. Żelazna 9, Katowice
Telefon: (32) 760 90 02
E-mail: megaclub@megaclub.pl
Strona internetowa: www.megaclub.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły