Amphi Festival 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Maggoth - Backstabbers Aggression

Maggoth, thrash metal, hardcore, Backstabbers Aggression, Encyclopaedia Metallum

Maggoth jest thrash metalowym zespołem z Pabianic, który istnieje od 2002 roku. Pierwsze demo wydali w 2006, ale nie trwało nawet siedmiu minut. Rok później udało im się wyprodukować większy materiał i na tyle go rozpropagować, że trafił także i do mnie. „Backstabbers Aggression” jest średniej jakości próbką hardcoreującego thrashu.

 

Zanim jednak przejdę do muzyki muszę zastanowić się nad tytułem płyty, gdyż jak słusznie zauważa Encyclopaedia Metallum, po pierwszym słowie brakuje apostrofu. Encyklopedia poprawia ten błąd w tytule płyty, pozostawiając oryginalną pisownię w tytule samego utworu. Nikt natomiast nie weryfikuje, że owa piosenka tytułowa tak naprawdę znajduje się na drugiej pozycji, a nie trzeciej jak w spisie treści i w rzeczywistości jest zamieniona miejscami z instrumentalnym „13/8”. Zresztą i tak trudno się w tym wszystkim połapać, bo w spisie jest siedem kawałków, a w odtwarzaczu leci osiem.

No to, po przyczepieniu się do drobiazgów, które każdemu mogą się przydarzyć, przejdę do muzyki. Wspomniałem już, że thrash w wykonaniu Maggoth ma mocne hardcoreowe naleciałości. Wyraża się to głównie w wokalu, który ogólnie jest bardzo słaby. Topornie ciąży nad muzyką, nie ma za grosz melodyjności, ani żadnej siły przebicia. Nieskładne krzyki nie układają się w żadne sensowne wokalizy, a wszystko jest chaotyczne i niespójne.

Podobnie jest z muzyką. Jest ona urywana i połamana. Brzmienie jest czyste i mocno basowe, a tego gitarowego tła mi tutaj brakuje. Owszem są nawet solówki, ale wciąż nie odnajduję linii melodycznych i jakiegokolwiek punktu zaczepienia, żeby przyswoić sobie tą muzykę. Najlepiej chyba wypadają te części gitarowe z solówkami, lecz ginie to w kanciastości i niedoszlifowaniu utworów. Sama wyśrubowana techniczność jeszcze nie robi muzyki.

Jak dla mnie sam klimat jest też daleki od tego co lubię. Wolę inne odmiany thrash, niż tą idącą w hardcoreowe rytmy i wokale. No, ale to już oczywiście sprawa gustu. Jak dla mnie, na tym etapie, raczej słabizna.

Tracklista:

01. Hostel

02. Backstebbers Aggression

03. 13/8

04. Seeds Of Faith

05. The Truth

06. Scarification

07. R.I.W.

Wydawca: Maggoth (2007)

Ocena szkolna: 3

 

 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły