Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

M.o.s.s.a.D - Gods of War

"Gods of War" to debiutancki krążek poznańskiego M.o.s.s.a.D. Grupa oprócz tego albumu zarejestrowała też jedno demo i dała się poznać lokalnej publiczności kilkoma koncertami. Skoro jednak muzycy zdecydowali się własnym sumptem wydać to, co udało im się do tej pory skomponować, to najwidoczniej wierzyli, że jest to dobre. Niestety, ja jestem innego zdania.
Siedem utworów na "Gods of War" jak dla mnie jawi się jako przyciężkawa mieszanka twórczości Hunter i Iron Maiden. Słychać wyraźnie, że pod tą brudną, niezbyt przyjemną produkcją kryją się dość rozbujane melodie. Nie będę jednak ukrywał, że brak w tych dźwiękach mocy, pazura i życia. Może to wina naprawdę złej produkcji, a może po prostu pomysły trochę nieprzekonywujące. Za mało tu zmian tempa, za mało metalowego ognia.

Wokale należy potraktować jako osobną kwestię. Mam wrażenie, że dużą inspiracją był tutaj Paweł "Drak" Grzegorczyk z Hunter. Podobna maniera wokalna, podobna podniosłość, podobny brak umiejętności śpiewania po angielsku, tylko chyba nie te możliwości wokalne. Na ten moment nie dostrzegam w muzyce M.o.s.s.a.D zbyt wielu powodów do optymizmu. Jednak jako, że jest to młoda formacja, to wierzę, że dalsze szlifowanie warsztatu przyniesie pożądane skutki.

Tracklista:

01. Soul 
02. Wake Up 
03. Terrorized 
04. Gods of War 
05. Dream 
06. Flames 
07. Lies

Wydawca: płyta wydana przez zespół (2010)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły