Castle Party 2018
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Lowe - Kino International

Projekt "Lowe" składa się z Jörgena "Leo" Josefssona, Rickarda Gunnarssona oraz Mehdiego Bagherzadeha. Ich debiutancki album "Tenant" został dobrze przyjęty i zrodził nie mniej niż cztery single jak i album z remixami. W żyłach członków grupy od lat płynie muzyka The Cure, New Order, Depeche Mode, a nawet Marilyn Manson, dlatego na "Kino International" aż roi się od nawiązań do ich twórczości. Trio pracowało nad albumem dwa lata, kilkakrotnie przesuwając jego premierę jednak w końcu udało się go wydać w 2008 roku.
Pierwszą rzeczą, jaką można powiedzieć o "Kino International" jest, że dźwięk się tu bardzo nie zmienił. Nawet jeżeli, to nie za dużo i nadal można usłyszeć, że to Lowe. Perkusja i bas odeszła od elektronicznego brzmienia, które czuć było się na ostatnim albumie na rzecz bardziej goth-rockowego wydźwięku. Od czasu do czasu można wyczuć tu wpływ The Mission czy Sisters Of Mercy. Poza spadło nieco tempo, utwory taneczne pojawiają się rzadziej i są mniej oczywiste.

W odróżnieniu od poprzedniego albumu "Kino International" zawiera mocniejsze utwory. Do bardziej chwytliwych zaliczają się  "Berlin Night Express" oraz "1000 miles", który promował płytę jako singiel. Pozostałe piosenki nie są w żaden sposób złe, po prostu specjalnie się nie wyróżniają. "Kino International" zawiera również cover "Dice Roller" innej szwedzkiej grupy Universal Poplab. Muzyczny seans z płytą "Kino International" serwuje koneserom gatunku miłosną podróż poprzez bombastyczne krajobrazy, rejony pomiędzy życiem a śmiercią, dekadencję oraz ból i cierpienie. Płyta nie jest tak dobra jak "Tenant", ale nadal da się słuchać.

Tracklista:

01. Berlin Night Express
02. A 1000 Miles
03. Thick As Thieves
04. Now That I've Tasted You
05. Dice Roller
06. So Close, So Far
07. Free Fall
08. Shadows Rising
09. A Room With A View
10. Sirens Calling
Wydawca: Megahype (2008)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły