Castle Party 2018
Amphi Festival 2020
Muzyka :

List otwarty w związku z cenami biletów na Rammstein

W związku z nagłym podniesieniem cen biletów na koncert grupy Rammstein organizowany 27 listopada 2009 roku w Katowicach przez Live Nation Sp. z o.o., Autoryzowany i Oficjalny Fanklub Rammstein wyraził swoje stanowisko w liście otwartym do organizatora koncertu. List publikujemy w całości.
ul. Kurpińskiego 55B
02-733 Warszawa

List Otwarty

W związku z zaistniałą sytuacją, jaką jest nagłe podniesienie cen biletów na koncert grupy Rammstein organizowany 27 listopada 2009 roku w Katowicach przez Live Nation Sp. z o.o., Autoryzowany i Oficjalny Fanklub Rammstein w Polsce - FEUERRÄDER - chciałby się odnieść do tej sprawy i wyrazić swoje stanowisko w liście otwartym do organizatora koncertu.

Jako najwierniejsza i najstarsza grupa fanów ww. zespołu, zrzeszona w Fanklubie FEUERRÄDER, nie kryjemy oburzenia z powodu niezapowiedzianego i - naszym zdaniem - bezpodstawnego podniesienia i tak już wysokich cen biletów na występ naszego ulubionego artysty dokładnie w dniu, w którym zostały one przekazane ze sprzedaży internetowej do sprzedaży bezpośredniej, m.in. poprzez sieć sklepów Empik. Ogromna liczba osób została tego dnia bardzo niemile zaskoczona, chcąc w ten sposób zakupić wejściówkę, znając pierwotnie podane i przyjęte do ogólnej wiadomości ceny. Czujemy się pokrzywdzeni, a przede wszystkim oszukani taką decyzją, gdyż wielu fanów nie miało możliwości lub nie chciało wcześniej skorzystać z zakupienia biletów drogą elektroniczną, czy to ze względu na utrudnione formalności, np. wymóg zapłaty kartą kredytową, czy też chęć uniknięcia dodatkowych kosztów przesyłki. Ubolewamy nad wykorzystaniem przez Live Nation tej okoliczności i podniesieniem cen biletów dokładnie w momencie, w którym dla części osób stały się one dopiero dostępne i które stanęły przez to w sytuacji bez wyjścia.

Jest to pierwsza znana nam taka sytuacja, gdzie bez żadnej zapowiedzi i podstaw organizator podnosi ceny biletów i to w zaledwie tydzień po rozpoczęciu sprzedaży internetowej, kierując się najprawdopodobniej dużym zainteresowaniem i chęcią jeszcze większych zysków. Stąd nasze oburzenie tą sprawą i reakcja w postaci tego listu.

Pragniemy zaapelować o zaprzestanie w przyszłości podobnych praktyk, które poważnie naruszają zaufanie do organizatorów, wywołują skrajnie negatywne emocje, a przede wszystkim okazują brak szacunku dla osób, które z niecierpliwością czekają na przyjazd swoich ulubionych artystów i dla których są to z pewnością jedne z najważniejszych i najciekawszych momentów w życiu. Psują one przez to także wizerunek i jakość sceny muzycznej w Polsce.

To przecież my jesteśmy klientami i to dzięki nam organizator koncertu czerpie zyski, a poprzez takie działania zniechęca on i odbiera po części radość z uczestnictwa w tak ważnych dla nas wydarzeniach, żerując na popularności zespołu i wykorzystując w nieuczciwy sposób nasze przywiązanie do niego.

Rozżaleni i oburzeni członkowie
Autoryzowanego Fanklubu Rammstein
FEUERRÄDER
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły