Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Legenda punk rocka - G.B.H. zagra w Warszawie

G.B.H., punk, punk rock

Już 15 grudnia w Warszawie wystąpi zespół G.B.H. Grievous Bodily Harm w skrócie G.B.H to obok The Exploited najpopularniejszy zespół drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa dała swój pierwszy koncert 12 września 1980 roku w Birmingham. Od początku trzon zespołu stanowili: Colin Abrahall - wokalista, Colin “Jock" Blyth - gitara oraz basista Ross Lomas. W ciągu ich wieloletniej kariery przez zespół przewinęło się czterech perkusistów.

Od 1993 roku gra z nimi Scott z grupy Bomb Disneyland. Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: “Leather Bristles Studs And Acne", “City Babys Attacked By Rats", “City Babies Revenge" oraz “Midnight Madness And Beyond". W latach 90-tych G.B.H. podobnie jak i The Exploited skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, o czym mogą świadczyć ich późniejsze płyty “From Here To Reality" czy “Church Of Truly Wraped" jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami.

Niejako powrót do starego grania stanowią ich dwa ostatnie albumy: “Punk Junkies" z 1997r. i “Ha Ha" z 2002 r. W latach 80-tych G.B.H. święcił triumfy popularności także w Polsce, a ich trzyliterowe logo najczęściej pojawiało się na skórzanych kurtkach polskich punkowców. Z kolei płyta “City Babys Attacked By Rats" została wybrana przez słuchaczy audycji “Cały Ten Rock" w PR3 Polskiego Radia najlepszym punkowym albumem pierwszej połowy lat 80-tych.

GBH powraca do Warszawy z nową płytą zatytułowaną „Momentum”. "Zawsze patrzymy w przyszłość", mówi Colin Abrahall (wokalista) „następny koncert, następna trasa, następny album. Dla nas najważniejsze jest tempo. W tym momencie, jeśli zatrzymaliśmy się posuwając się naprzód, po prostu upadniemy”.

GBH

19:30 | Piątek, 15 grudnia 2017

Pogłos

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły