Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Lacrimosa na dwóch koncertach w Polsce

Za sprawą Global Promotion już za kilka dni - 28 sierpnia w krakowskim Studio, a następnie 1 września w warszawskiej Progresji, pojawi się szwajcarska Lacrimosa. Zespół, a w zasadzie słynny duet, pojawi się w Polsce w ramach promocji najnowszego wydawnictwa "Sehnsucht", którego premiera miała miejsce w maju tego roku. Będzie to trzecie wizyta Szwajcarów w naszym kraju. Koncertom patronuje DarkPlanet.
W przypadku warszawskiego występu dla uczestników koncertu zostało przygotowane AfterParty. Gdańska ekipa TOG skupi się na rockowych mrocznych dźwiękach. Można się spodziewać dużej dawki gotyckiego rocka i matalu, darkwave, coldwave, new romantic z delikatną dawkąelektroniki. Muzyce z płyt bedą towarzyszyć wyjątkowe wizualizacje. Zapraszamy. After Party poprowadzą: dj H_12 (+TOG, blindead, rumours about angels, hrv) oraz dj 666V (+TOG).

Szwajcarski zespół Lacrimosa najczęściej podawany jako sztandarowy przykład rocka gotyckiego, w istocie tworzy unikatowe połączenie muzyki klasycznej, elektronicznej i metalowej. Stworzony został przez szwajcarskiego muzyka, wokalistę i kompozytora Tilo Wolffa w 1990 roku. Nazwa zespołu pochodzi z języka łacińskiego: "lacrimosa" - pełna łez, opłakana, żałosna i odnosi także do ostatniej, a zarazem najsmutniejszej części "Requiem d-moll" Mozarta. Od początku istnienia zespołu towarzyszy mu arlekin o imieniu Jester będący hołdem złożonym Charliemu Chaplinowi - ulubieńcowi Tilo. Ma on uosabiać śmiech przez łzy. Jest to zarazem logo grupy, które pojawia się zawsze na czarno-białych okładkach projektowanych przez Stelio Diamantopoulos'a.

W 1991 roku Wolff założył własną wytwórnię płytową Hall of Sermon, która wydaje wszystkie wydawnictwa grupy, a także jego projektu solowego o nazwie Snakeskin. W roku 1993 do zespołu dołączyła fińska wokalistka i instrumentalistka Anne Nurmi, współzałożycielka grupy muzycznej Two Witches towarzyszącego zespołowi Lacrimosa w trasie koncertowej promującej płytę Satura. Choć zespół jest duetem, podczas tras koncertowych oraz nagrań studyjnych towarzyszą mu również muzycy nie związani zeń na stałe. Ciekawostką jest fakt udziału Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej na albumie zatytułowanym Elodia. Zespół występował również czterokrotnie w Polsce: 1 listopada i 2 listopada 2001 roku (odpowiednio) w klubie "Stodoła" oraz w Hali Wisły; 5 czerwca i 6 czerwca 2005 roku w krakowskim klubie Studio oraz bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej.

Oficjalna strona internetowa: www.lacrimosa.ch
MySpace: www.myspace.com/lacrimosaofficial
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły