Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Koncert Druga Fala w Programie Trzecim Polskiego Radia

Druga Fala, Program Trzeci Polskiego Radia, Gdynia, Kiev Office, WERK, Leśne Zwierzęta, Bóm Wakacje w Rzymie, Konwent A, Po Prostu, Unrra, Pancerne Rowery

Muzeum Miasta Gdyni informuje o kolejnym koncertowym wydarzeniu związanym z trzydziestoleciem wydania albumu "Gdynia". W piątek 16 sierpnia o godzinie 19:05, w muzycznym studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, gdyńscy muzycy, uczestniczący w nagraniu albumu "Gdynia 1988-2018", zinterpretują na nowo muzyczną zawartość wydawnictwa „Fala II” (utwory m.in grup Bóm Wakacje w Rzymie, Konwent A, Po Prostu, Unrra, Pancerne Rowery) podczas koncertu "Druga fala".

Nowe interpretacje dawnych gdyńskich nowofalowych utworów to dialog teraźniejszości z przeszłością i jednoczesne zachowanie od zapomnienia tych ponadczasowych, łączących wiele muzycznych stylistyk kompozycji i tekstów. W koncercie grupy, dowodzonej przez gdyńskiego muzyka Michała Miegonia (Kiev Office) wystąpią również dzieci muzyków związanych z trójmiejską sceną alternatywną, m.in Jakub Kozak, Filip Baranow, Ksenia Kodymowska wraz z Jędrzejem Kodymowskim.

GSA to skrót oznaczający Gdyńska oraz Gdańska Scenę Alternatywna. Na początku lat 80-tych XX w. na Wybrzeżu powstało aktywne środowisko muzyczne, zrzeszające również poetów oraz malarzy. Wspólna praca lokalnego muzycznego środowiska, MCK Gdynia i animatora Waldemara Rudzieckiego doprowadziła do wydania przez Tonpress płyty „Gdynia”, co było wyjątkowym wydarzeniem w skali krajowej – żadna lokalna scena nie doczekała się tak obszernego podsumowania.

W styczniu 2019 roku Muzeum Miasta Gdyni wydało nową edycje tego albumu pt. „Gdynia 1988-2018”, z interpretacjami utworów z płyty "Gdynia" wykonanymi i zaaranżowanymi przez młodych gdyńskich muzyków. W 1987 roku, podczas nagrania albumu „Gdynia”, powstało kilkadziesiąt utworów. Te, które nie zostały wydane na kultowej płycie, stały się zawartością kasety kompilacyjnej „Fala II”.

Koncertu „Druga Fala” będzie można wysłuchać 16.08 na antenie Trójki - Program 3 Polskiego Radia pod częstotliwością 99,9 fm. Początek koncertu: godzina 19:05. Retransmisja koncertu w audycji Lista osobista Piotra Metza 24.08 o godzinie 19:00 na antenie Trójki - Program 3 Polskiego Radia o 19:00.

Skład:

Michał Miegoń (Kiev Office) - Śpiew, Gitara basowa

Maciej Werk (WERK) - Śpiew Weno Winter (Sautrus) - Śpiew, harmonijka

Emilia Pollock (Leśne Zwierzęta) - Śpiew, syntezator

Michał Andrys (Leśne Zwierzęta) - Śpiew, Gitara elektryczna, mandolina

Filip Baranow - Gitara elektryczna, samplepad

Jakub Kozak (Castlings, Pelvis) - Gitara elektryczna

Ksenia Kodymowska - Śpiew

Aleksandra Kobiela - Śpiew

Michał Tarkowski (State Urge) – Instrumenty klawiszowe

Paweł Rucki (Królestwo, Dule tree, Hadal) - Perkusja

Michał Jeziorski (Miastofonia) - Syntezator

* Gościnnie:

Jędrzej Kodymowski (Apteka) - Śpiew, Gitara elektryczna

Organizator koncertu: Trójka - Program 3 Polskiego Radia

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły