Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Kind Off na 22 Festiwalu Komiksu w Łodzi

Do grona wykonawców, których występy uświetnią 22 Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi dołączyła formacja Kind Off. Młodzi muzycy wystąpią 1 października przed Akirą Yamaoką - autorem muzyki do gier komputerowych, a także do filmów będących adaptacjami gier. Szerokiemu odbiorcy znany jest m.in. ze ścieżki dźwiękowej do „Silent Hill” zarówno kilku części gier, jak i ekranizacji filmowej. Tego samego dnia będzie można także zobaczyć i usłyszeć formację Cool Kids Off Death. Serwis Darkplanet wspiera medialnie imprezę.

Kind Off to młody łódzki zespół mieszający rocka z elementami elektroniki i popowych melodii. Grupa istnieje od przeszło roku, a na koncie ma już sporo osiągnięć. Między innymi występ na Deres Upload Festival na Słowacji, nagrody publiczności na Vena Music Festiwal w Łodzi i na Seven Festiwalu w Węgorzewie. Muzycy wystąpili także na czeskim Rock For People u boku takich gwiazd jak The Streets, Paramore, Sum 41 czy Pendulum. Obecnie muzycy z Kind Off pracują nad swoim debiutanckim albumem.
www.myspace.com/kindoff

Przypominamy także, że festiwal odwiedzi kilkudziesięciu autorów z Polski i zagranicy. Prosto ze Szwajcarii przyleci na festiwal rysownik Grzegorz Rosiński, a z Wielkiej Brytanii Andrzej Klimowski , ilustrator i plakacista wykładowca Royal College of Arts oraz jego żona Danuta Szejbal - scenografka i malarka. Klimowski i Szejbal są autorami komiksowej wersji „Bajek Robotów” Stanisława Lema, które ukażą się w sprzedaży w listopadzie. Publiczność będzie miała okazję spotkać się również z rosyjskimi rysownikami Askoldem Akiszynem i Miszą Zasławskim – autorami znakomitej komiksowej adaptacji słynnej powieści „Mistrz i Małgorzata”. Odbędzie się też premiera albumu City Stories, który powstał pod patronatem polskiej prezydencji w UE. W tegorocznej, siódmej już edycji międzynarodowych warsztatów komiksowych City Stories, oprócz Polaków wzięli udział artyści z Walonii- Brukseli.

W programie również sesje dedykacji, warsztaty dla publiczności oraz profesjonalistów, panele dyskusyjne, konkursy, rysowanie na żywo, wybory rysunkowej Miss Festiwalu. Ponadto strefa Manga Corner z cosplay’em i przeglądem filmów anime oraz strefa Star Wars. Nie zabraknie Sympozjum Komiksologicznego, które w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty.

Największą atrakcją dla najmłodszych uczestników festiwalu będą spotkanie i warsztaty z Kari Korhonenem, fińskim rysownikiem serii „Kaczor Donald”. Odbędą się ponadto panele z redaktorami dziecięcych pism publikujących komiksy („Kaczor Donald” i „Star Wars”). Dla uczniów MFKiG organizuje konkurs na komiks pod hasłem „Moja przygoda z Łodzią”. Celem konkursu jest promowanie Łodzi oraz doskonalenie warsztatu i umiejętności posługiwania się językiem komiksowym. Ponadto dzieci będą mogły wziąć udział w licznych konkursach, zabawach i warsztatach odbywających się w trakcie festiwalu.

MFKiG to także wystawy. W tym roku będzie ich znowu ponad 20! Sztandarowa ekspozycja zaprezentuje prace biorące udział w tegorocznym konkursie na krótką formę komiksową, organizowanym przez festiwal rokrocznie od 1991 roku. Poza tym będzie można zobaczyć komiks belgijski oraz twórczość m.in. Marka Szyszko, Edwarda Lutczyna, Jerzego Wróblewskiego, Tadeusza Raczkiewicza i autorów młodszych pokoleń.
Podczas festiwalu rozstrzygnięty zostanie także konkurs na rysunek satyryczny – Big Boat of Humnour, którego celem jest zobrazowanie paradoksu Łodzi - miasta z łódką w nazwie, pozbawionego dostępu do żeglownego akwenu.

W trakcie festiwalu odbywają się również mistrzostwa gier komputerowych i konsolowych. Będzie to już 7 finał Ligi Cybersport w grach Counter Strike 1.6 i League Of Legends, a także rozstrzygnięcie wrześniowych turniejów z cyklu GOPL4 organizowanych przez Electronic Sports League Polska. Ponadto odbędą się otwarte rozgrywki Counter Strike 1.6, Call Of Duty 4, F1 2010 oraz FIFA 2012. Do wygrania cenne nagrody.

Organizatorami MFKiG są Stowarzyszenie Twórców „Contur” i Łódzki Dom Kultury, współorganizatorami są Urząd Miasta Łodzi i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a głównym sponsorem – Grupa Atlas.

Ważne: bilety wstępu - 15 złotych za 3 dni festiwalu.

Strona festiwalu: www.komiksfestiwal.com
Inne ważne strony: www.citystories.eu, www.bigboatofhumour.com, www.contur.org.pl, www.ldk.lodz.pl.

Najważniejsze miejsca festiwalowe:
- Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18 – centrum festiwalowe, biuro prasowe, spotkania z publicznością, pokazy filmowe, warsztaty, Manga Corner, Star Wars, wystawy
- Textilimpex, ul. Traugutta 25 – część targowa, dedykacje
- Hotel Centrum, ul. Kilińskiego 59/63 – strefa gier komputerowych i konsolowych, sympozjum naukowe
- Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282 – wystawy
- Wytwórnia, ul. Łąkowa 29 – gala rozdania nagród, koncerty, wybory rysunkowej miss festiwalu
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły