Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Keith Mina Caputo już w ten weekend w Polsce

Lider amerykańskiej formacji Life Of Agony, która właśnie odbyła pożegnalną trasę - Keith Caputo - ponownie pojawi się na solowych koncertach w Polsce. Będziemy mogli go zobaczyć już w ten weekend na trzech występach: w Poznaniu, Warszawie i Krakowie (tu nastąpiła zmiana miejsca - ostatecznie artysta wystąpi w klubie Forty Kleparz). Fanów zarówno solowej jak i zespołowej działalności wokalisty zaskoczyła informacja, że Keith zadecydował w wakacje o zmianie płci. 
Muzyk zaczął już mówić o sobie 'ona', przyjął drugie imię - Mina i planuje w najbliższym czasie przejść operację. Jego macierzysty zespół - Life Of Agony - po pożegnalnej trasie zakończył działalność. Keith zapewnił jednak że ta sytuacja nie ma żadnego związku z jego decyzją o zmianie płci.
Nowe oblicze Keitha można zobaczyć tutaj:
www.twitter.com/#!/KeithMinaCaputo
www.keithminacaputo.com

Keith Caputo - wielki głos w małym ciele. Jego wokal jest porównywalny do takich sław jak Robert Plant, Jim Morrison czy Layne Stanley. Od 2001 roku Caputo wydaje solowe płyty i właśnie z tym materiałem zaprezentuje się w Polsce.

Oto dokładny harmonogram koncertów:
17.09.2011 - Klubokawiarnia Meskalina / Poznań (szczegóły)
18.09.2011 - Klub Progresja / Warszawa (szczegóły)
19.09.2011 - Klub Forty Kleparz / Kraków (szczegóły)

Keith Caputo urodził się 4 grudnia 1973 roku. Jest wokalistą nowojorskiego zespołu Life of Agony, wydał również 4 płyty solowe. Od najmłodszych lat związany był z muzyką, czerpał inspiracje z takich zespołów jak Led Zeppelin, Pink Floyd czy The Doors, a nawet Sinead O’Connor. Przez lata tworzył swój niepowtarzalny styl, z którego dzisiaj słynie. Będąc jeszcze nastolatkiem, wraz z kuzynem założył w 1989 roku zespół Life of Agony. W roku 1993 zadebiutowali płytą „River Runs Red”. Krótko po wydaniu trzeciego krążka w 1997 roku Keith stwierdził, iż nie czuje już więzi z tego typu muzyką i odszedł od zespołu, aby wkrótce rozpocząć karierę solową (zespół reaktywował się 2003, dwa lata później wydając album „Broken Valley"). I pomimo sukcesu jaki odniósł, będąc częścią zespołu, to właśnie solowy materiał sprawił, że postrzegany został jest jako muzyk, który z właściwym sobie wdziękiem inspiruje innych.

Cechuje go niesamowita szczerość i otwartość, którą zaskarbił sobie tłumy fanów. Wiele tekstów jego autorstwa nawiązuje do jego dzieciństwa i innych aspektów życia. Jego matka zmarła z przedawkowania heroiny, co prowokowało przypuszczenia, jakoby Keith wsiąknął w świat narkotyków, czemu jednak sam zainteresowany zawsze zaprzeczał. Kilka piosenek traktuje również o jego ojcu - jak „The Day he died”, która została napisana zaraz po jego śmierci.
Keith żyje sztuką ekspresji i muzyką. Jest prawdziwym artystą, poetą i wykonawcą. Człowiekiem o wielkim talencie, który zawsze pozostaje w zgodzie z sobą i swoją twórczością, nie bacząc na projekt, w którym bierze udział. Jego wokal jest jedyny w swoim rodzaju, ponadczasowy, porównywalny do takich sław jak Robert Plant, Jim Morrison czy Layne Stanley. Jego utwory są w stanie bezwarunkowo urzec słuchacza, który zakochuje się w pięknych melodiach i jakże osobistych tekstach. To wszystko sprawiło, że Keith osiągnął sławę i przychylność krytyki, na jaką bez wątpienia zasługuje.

Głos Caputo, jak i jego wrażliwość sceniczna, nie może być porównywana z nikim innym, co sprawia, że mamy do czynienia z muzykiem i człowiekiem jedynym w swoim rodzaju. Ostatnia płyta Caputo ma tytuł „A Fondness for Hometown Scars”.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły