Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Literatura :

Jacek Piekara - Ja, Inkwizytor. Kościany Galeon

Jacek Piekara, Ja, Inkwizytor. Kościany Galeon, Fabryka Słów, fantasy

Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Minęło 1500 lat od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i podbił Rzym. Światem rządzą inkwizytorzy. Inkwizytor Mordimer Madderdin zostaje nakłoniony, by w poszukiwaniu zaginionego bogacza, wyruszyć w daleki rejs na północ od Szkocji. Nieoczekiwanie w czasie tej podróży zdarzą się gorsze wypadki niż sztorm, atak piratów czy napaść morskich potworów. Na horyzoncie zjawi się coś co zagraża życiu i duszy każdego chrześcijanina.

Czy inkwizytor może zawrzeć przymierze z księciem piekieł? Czy Demony potrafią modlić się do Boga? Czy raj to tylko ułuda stworzona przez zło?

Najdłuższa i najbardziej mroczna z opowieści o Mordimerze Mdderdinie łącząca cały cykl w całość. Warto było czekać.

Mordimer Madderdin

Główny bohater Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary. Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu, o niezwykłych zdolnościach i starający się za wszelką cenę dotrzeć do prawdy. Mordimer uważa się za człowieka gorliwej wiary i gorącego serca, oraz Sługę Bożego, Młot na czarownice i Miecz w rękach Aniołów. Jest człowiekiem inteligentnym, sprytnym, ostrożnym, wytrzymałym i sumiennie wykonującym swoje obowiązki, lecz skromnym. Świetnie walczy mieczem. Ponad wszystko próbuje odkryć prawdę o otaczającym go świecie. Często folguje przyziemnym żądzom, nie stroni od uciech cielesnych i mocnych trunków. Drugi po wiedźminie, najbardziej znany w Polsce bohater popkultury i inteligentnej fantasy. Przemierza osadzony w realiach alternatywnej renesansowej Europy świat, gdzie rząd dusz trzyma Święte Oficjum i bezwzględni inkwizytorzy. Śledztwa , które prowadzi są nie tylko popisem pomysłowości i erudycji autora, ale zawsze pozostawiają czytelnika w zadumie nad kondycją natury ludzkiej.

Premiera 27 listopada 2015 roku. 

Wydawca: Fabryka Słów

Komentarze
zsamot : Muszę wreszcie sobie opisać uporządkować cały cykl. Jestem cie...
Calley : uwielbiam
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły